בתי אבות דיור מוגן וסיעוד בישראל
יעוץ והכוונה חינם 24 שעות

בתי אבות בנהריה

בתי אבות בנהריה

בתי האבות בנהריה נותנים מענה לאיזור גאוגרפי רחב של הגליל המערבי – מראש הנקרה בצפון ועד עכו בדרום וכן לכל יישובי הגליל המערבי. בתי אבות בנהריה מתאפיינים בסביבה עירונית עם כל השירותים הניתנים בעיר לרבות בית חולים קרוב, מרכזים מסחריים, פארקים, בתי מרקחת ואפילו טיילת לאורך הים.

על מנת למצוא בית אבות בנהריה המתאים לצרכים הספציפיים של המשפחה ושל הקשיש יש צורך לענות על מספר שאלות:
מהו מצבו התפקודי של הקשיש?
בתי אבות שונים זה מזה במאפיינים של האוכלוסיה בה הם מטפלים. ישנם בתי אבות בנהריה המיועדים לקשישים עצמאיים ותשושים היכולים לבצע את מרבית פעולות היומיום בעצמם. בבתי אבות אלו הדגש הוא על פעילויות חברתיות ומתן אפשרות לקשישים לנהל את חייהם בעצמם עד כמה שניתן. בית האבות מספק אם כן מסגרת חברתית ומסגרת תומכת, פיזית ורפואית, אולם ההתערבות שלו בחיי היומיום של הקשישים פחותה מהמסגרות שיפורטו בהמשך.
ישנם בתי אבות סיעודיים בנהריה המטפלים בקשישים אשר מצבם התפקודי הוגדר סיעודי והם נזקקים לטיפול ועזרה במרבית פעולות היומיום שלהם. בתי אבות אלו מפוקחים על ידי משרד הבריאות וניתן במצבים מסויימים לקבל מימון מלא או חלקי עבור השהייה במקום על ידי קוד של משרד הבריאות.
ישנם בתי אבות סיעודיים לחולים עם אופק שיקומי המיועדים לשיקום אותם חולים. זמן השהייה בבית אבות לשיקום הוא קצר יחסית והצפי הוא להשתחרר מהמקום למסגרת אחרת – אם חזרה הביתה או למסגרת מוסדית שהיא לא סיעודית.
בנוסף, ישנם בתי אבות לתשושי נפש בנהריה המיועדים לאוכלוסיית הקשישים הסובלים מאלצהיימר. בתי אבות אלו מתמחים בסיוע לקשישים המאבדים בצורה הדרגתית את יכולתם המנטלית ומהווים עבורם מסגרת. בתי אבות אלו מתמודדים עם אובדן הזיכרון, אובדן ההתמצאות במרחב ובזמן של הקשישים באמצעות עזרים חיצוניים, סדר יום וצוות מטפלים מיומן. גם בתי אבות לתשושי נפש מפוקחים על ידי משרד הבריאות וגם בכניסה אליהם ניתן לקבל מימון על ידי קוד אשפוז ממשרד הבריאות.

ישנן עוד שאלות נוספות שצריך לשאול לאחר שהחלטנו איזה סוג מסגרת אנחנו מחפשים:
מהם העלויות של המקום? האם המקום נגיש לביקורים? האם האנשים השוהים במקום מתאימים לקשיש הנכנס מבחינה חברתית, למשל – האם הם דוברים את אותה השפה? אם המקום מיועד לעצמאיים ותשושים הם קיימת גם מחלקה סיעודית למקרה הצורך? האם המקום מאובזר ברמה גבוהה? האם יש המלצות על המקום?

על מנת לקבל סיוע בתהליך בחירת בית אבות ניתן לפנות אלינו 24 שעות ביממה בטלפון – 053-336-2407.

דילוג לתוכן