בתי אבות דיור מוגן וסיעוד בישראל
יעוץ והכוונה חינם 24 שעות

בתי אבות בחיפה

בתי אבות בחיפה

בבואנו לחפש בית אבות בחיפה חשוב להכיר את ההבדלים בין סוגי בתי האבות השונים על מנת שנוכל למצוא את ההתאמה הטובה ביותר לקשיש ולבני המשפחה. במאמר זה נסקור את הפתרונות השונים הקיימים ונציג למי מתאים כל אחד מהפתרונות.

בית אבות בחיפה לתשושים – קשישים תשושים הינם קשישים המסוגלים לבצע את רוב מטלות היומיום בכוחות עצמם, והם צריכים עזרה בחלק קטן מפעולות היומיום. למשל – קשישים המתקשים בהליכה אולם מסוגלים להתלבש ולאכול לבד. כאשר מחפשים מקום מתאים לקשיש תשוש חשוב לזכור כי המקום צריך לאפשר לו להמשיך ולבצע את הפעולות שהוא עושה בצורה עצמאית עד כמה שניתן ולסייע בנקודות שהוא מתקשה. על הקשיש (וגם המשפחה) להרגיש בנוח במקום. חשוב שתהיה כימיה טובה עם הצוות המטפל וכן עם שאר האנשים הנמצאים במקום. בתי אבות לתשושי נפש מפוקחים על ידי משרד הרווחה וחשוב לראות רישיון בתוקף לפני שמחליטים לגבי מקום מסויים.

בית אבות סיעודי בחיפה – קשישים סיעודיים הינם קשישים המתקשים במרבית פעולות היומיום כפי שנקבע במבחני ה-ADL (Activities of Daily Living)l. קשישים אלו זקוקים לסיוע רב ולטיפול על ידי צוות רב מקצועי הכולל רופאים, אחיות סיעודיות, פיזיותרפיה מתאימה, תזונה וכן הלאה. חשוב במקרים אלו לבחור בית אבות היכול לתת את המענה הטוב ביותר לצרכים הספציפיים של הקשיש.בתי אבות סיעודיים מפוקחים על ידי משרד הבריאות וגם כאן חשוב לראות רישיון בתוקף לפני קבלת ההחלטה. בבתי אבות סיעודיים ישנה תמיד תוכנית טיפול המתבצעת לאחר אבחון התחלתי הכוללת טיפול על ידי צוות רב מקצועי. מטרת הטיפול במקרים רבים היא לשמר את המצב הקיים עד כמה שניתן או במקרים מסויימים אפילו לשפר אותו.

בית אבות לתשושי נפש בחיפה – קשישים תשושי נפש הינם קשישים הסובלים מדמנציה. דמנציה היא שם כללי למגוון מחלות ניווניות של המוח כשהנפוצה שבהן היא מחלת האלצהיימר. קשישים תשושי נפש סובלים מירידה מתמשכת ביכולות הקגניטיביות שלהם כגון זיכרון לטווח קצר, התמצאות במרחב ובזמן, שינויי אישיות ומצבי רוח קיצוניים. יש צורך בהתמחות מיוחדת בטיפול בקשישים תשושי נפש כאשר המטרה היא לאפשר להם להיות עצמאיים עד כמה שניתן מבלי לסכן אותם או את הסביבה. בכל בית אבות לתשושי נפש ישנם עזרים שונים שתפקידם לסייע בקשיים השונים הנגרמים מהמחלה כגון – שימוש בצבעים ובסימנים בולטים לסימון הדרכים על מנת למנוע מצב של הליכה לאיבוד, לחצני מצוקה, שימוש בשעונים גדולים על מנת לציין את הזמן באופן ברור וכן הלאה. בתי אבות לתשושי נפש בדומה לבתי אבות סיעודיים, מפוקחים על ידי משרד הבריאות וכוללים אף הם צוות רב מקצועי של רופאים, אחיות, תזונאים, עובדים סוציאליים וכו'.

בית אבות שיקומי בחיפה – בית אבות שיקומי מיועד לקשישים שמצבם הסיעודי הוא זמני ויש להם אופק שיקומי. מצב זה יכול להיגרם כתוצאה ממחלה או מתאונה. במקרה כזה חשוב לחפש מקום אשר מציע את הטיפול הטוב ביותר בהתאם לצרכים של הקשיש. למשל – אם מדובר בשבר בירך אז למצוא מקום היכול לתת מענה אורטופדי ופיזיותרפי מתאים.

על מנת למצוא את המקום הטוב ביותר, רצוי להיעזר במומחים מהתחום. ניתן להתייעץ עם מומחה לגבי עזרה במציאת בית אבות בכל הארץ בטלפון – 053-336-2407.

דילוג לתוכן