בתי אבות דיור מוגן וסיעוד בישראל
יעוץ והכוונה חינם 24 שעות

אחוזות רובינשטיין

אחוזות רובינשטיין

בתי האבות של רשת אחוזת רובינשטיין ממוקמים במרכז הארץ ובאיזור השפלה. מדובר במוסדות מודרניים המאובזרים בציוד החדיש ביותר והמהווים חלק מהמוסדות הגדולים ביותר בארץ המיועדים למגוריהם של קשישים: בכל אחד מבתי האבות מאות מקומות מגורי קבע, המתחלקים בין סוגי מחלקות שונות המותאמות במיוחד לצרכיהם של קשישים. היות וצרכים אלו שונים במהותם בין קשישים המסוגלים לדאוג לעצמם באופן עצמאי ובין אלו הנדרשים לסיוע סיעודי צמוד על מנת לבצע פעולות יומיות בסיסיות (כגון קימה מהמיטה, הליכה למרחק קצר, רחצה ועוד), בתי האבות של הרשת מאויישים על ידי צוותים המיומנים בטיפול באוכלוסיות אלו. נוסף על כך, בכל בתי האבות של הרשת עומדת לרשות הדיירים קשת רחבה מאוד של אפשרויות בכל הנוגע לתעסוקה בשעות הפנאי ופעולות תרבותיות וחברתיות, על מנת לעזור להם לשמור על אורח חיים פעיל, פורה ומהנה.
בבית האבות של הרשת הנמצא בראשון לציון קיימת מחלקה המיועדת לקשישים המוגדרים כעצמאיים, סיעודיים, סיעודיים מורכבים ותשושי נפש. אלו המוגדרים כעצמאיים נדרשים למעט עזרה רפואית מהצוות במקום והשגחה (אם בכלל) ואילו קשישים סיעודיים, סיעודיים מורכבים או תשושי נפש צריכים עזרה, השגחה או שניהם. כאשר מדובר בקשיש המוגדר כסיעודי, הדבר אומר שהוא נזקק לעזרה יומית בביצוע פעולות שגרתיות, ואילו קשישים שהם סיעודיים מורכבים נדרשים בנוסף לכך גם להתערבויות רפואיות קבועות. נוסף על הטיפול הרפואי המסור המוצע לקשישים במקום, ביכולתם להנות מבריכת השחייה הנמצאת במתחם בית האבות, ארוחות קבועות, שימוש בחדר הכושר, שירותי כביסה וניקיון ועוד.
בית האבות של הרשת שבתל יצחק ("כפר לצעירים בני שישים פלוס") כולל מספר מצומצם יותר של מחלקות והוא מיועד רק לאוכלוסיית הקשישים העצמאיים מבחינת התפקוד היומי שלהם. בית אבות זה מיועד למגורי קבע של 350 קשישים וכולל שירותים שונים כגון מעב רפואי, טיפול רפואי מונע, שימוש בחדר הכושר, בבית הכנסת ובמסעדה הנמצאים במקום. נוסף על כך, יכולים הקשישים הבוחרים בבית אבות זה להנות מהשתתפות בחוגים והרצאות, שירותי פיזיותרפיה, שירותי טיפוח אישי (כגון מספרה), טיולים בחצר המטופחת של בית האבות וכו'.

דילוג לתוכן