בית אבות בית הורים חמדת אבות, חיפה

ישוב: 
חיפה
בעלות: 
פרטית
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
אופן הפנייה: 
ישירות, פנייה בכתב
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
דוח סוציאלי
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
פרטי
אופן התשלום: 
חודשי
מחלקות: 
מחלקה לתשושים
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

בית ההורים "חמדת אבות" הנמצא בחיפה מציע את שירותיו לקהילת הקשישים התשושים והסיעודיים הצריכים השגחה רפואית מתמדת, אך עם זאת מעוניינים להנות מאורח חיים פעיל ככל הניתן ומרמת חיים גבוהה. בית האבות מקבל אל שורותיו גם קשישים החולים במחלות כרוניות וגריאטריות שונות והוא ערוך לקבלם ולטפל בהם על ידי נציגי הצוותים השונים במקום, בהם אנשי רפואה, סיעוד, רווחה ואחרים. "חמדת אבות" מתפקד לא רק בתור בית אבות המעניק לדייריו פתרון ארוך טווח לצורך מגורים איכותיים, אלא מציע פתרונות נגישים גם עבור מי שצריך שהות קצרה במקום לצורך שיקום ונופשון (respite). המקום פועל תחת ההשגחה הקפדנית של משרד הבריאות ומשרד הרווחה, המעניקים רשיון פעילות למקום. כמות האוכלוסיה המצומצמת המתגוררת במקום באופן קבוע- 50 קשישים סיעודיים ועוד 30 קשישים הנמצאים במחלקת התשושים, מאפשרים הענקת יחס אישי ותמיכה צמודה לכל אחד מהדיירים. אוכלוסיית הדיירים במקום מגיעה מכל רחבי הארץ, כאשר אין סייגם ומגבלות על קבלת דיירים חדשים.
השירותים הניתנים לדיירים במקום מיועדים להשרות אווירה ביתית ושהות נינוחה, יחד עם רמת טיפול מקצועי גבוהה היכולה להבטיח את השקט האישי של קרובי משפחותיהם של הדיירים. הקשישים המתגוררים במקום זוכים לשירותי ניקיון, טיפול אישי סיעודי (כגון עזרה ברחצה), שירותי טיפוח כגון מספרה, פדיקור ומניקור, ארוחות שוטפות על בסיס יומי, ופעילויות נוספות החיוניות לסדר יום פעיל כגון ריפוי בעיסוק ופעילות חברתית לשעות הפנאי. עובדי המקום דוברים במספר שפות, על מנת להקל על התקשורת עם הדיירים, השייכים לאוכלוסיות מגוונות, כגון דוברי אידיש, רומנית, פולנית, רוסית ועברית. הלוגיסטיקה השוטפת מתבצעת באמצעות מערך מקצועי של עובדי משק האחראים על תפעול המטבח, אחזקת המקום, הסעות ונושא הניקיון.
הצוות הרפואי האחראי על בריאותם ותפקודם של הדיירים מונה רופא כללי הנמצא במקום, רוקח האחראי על הנפקת התרופות, עובדים סוציאליים, מרפאים בעיסוק, פיסיותראפיסטים המעניקים בין היתר שירותי הידרותרפיה וגם שירותי דיאטנית המייעצת לדיירי המקום לגבי תזונתם בהתאם לאורח החיים אותו הם מנהלים.

שירותים

שירותי נקיון הבית
טיפול רפואי
טיפול סוציאלי
טיפול אישי
ארוחות
פיסיותראפיה
מספרה
פדיקור
ריפוי בעיסוק
שירותי כביסה
נופשון
מחלקה סיעודית
פעילות חברתית

צוות

מנהל
עובדים כלליים
רוקח
מזכירות
רופא כללי
עובדים סוציאליים
מרפאים בעיסוק
דיאטנית
פיסיותראפיסטים

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
רוסית
שפות דיבור: 
אידיש
שפות דיבור: 
רומנית
שפות דיבור: 
פולנית
שפות דיבור: 
עברית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

תשושים

מספר אנשים במחלקה: 
31
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
50
אזור לקבלה: 
ארצי