בתי אבות דיור מוגן וסיעוד בישראל
יעוץ והכוונה חינם 24 שעות

רשת נאות

רשת נאות

רשת נאות מפעילה שורה של בתי חולים גריאטריים באיזורים שונים בארץ: בשפלה, בחיפה והקריות, באיזור חיפה ובשרון. מוסדות אלו כוללים מחלקות שונות אשר תוכננו על מנת להעניק לקשישים את השירות המתאים להם ביותר מבחינה רפואית, את המתקנים המתקדמים ביותר על מנת ליצור אווירה תומכת וחמה אך עם זאת גם עשירה בגירויים ומעניקה איכות חיים לה זקוקים קשישים אלו. בתי האבות של הרשת פועלים מתוך נסיון והבנה אודות הקשיים והצרכים של קשישים אשר אינם מסוגלים לדאוג לעצמם בצורה מוחלטת (כגון קשישים המוגדרים כסיעודיים), קשישים אשר עקב שינויים במצבם ויכולתם המנטלית מפגינים אדישות כלפי סביבתם, מתקשים לתקשר עם משפחתם או הצוות המטפל בהם (כגון תשושי נפש) ובמקרים מסויימים אף מנהגים באלימות. מחלקות בתי האבות המיועדות לקשישים אלו מתוכננות כך שניתן יהיה להגיש להם את מירב העזרה לה הם זקוקים, אך יחד עם זאת לשמור על כבודם ואיכות חייהם עד כמה שניתן.
מחלקות אחרות הנמצאות בבתי אבות אלו מיועדות לקשישים אשר מוגדרים כתשושים או עצמאיים. נוסף על היותם של דיירים אלו זקוקים לעזרה מעוטה יותר על מנת למלא מטלות יומיות כגון רחצה, אכילה,או החלפת ביגוד – ניתן להציע להם פעילויות רבות יותר, וכאלו המערבות יכולת גופנית משופרת. כך למשל, בתי האבות של הרשת מציעים פעמים רבות לקשישים המעוניינים בכך להשתתף במפגשים המוקדשים לפעילות גופנית המותאמת לבני גיל הזהב, לצאת לטיולים בגינה או באיזורי הטיפוח הירוקים המקיפים את בית האבות, ובחלק מהמקומות ניתן להצטרף לטיולים מאורגים ליעדים מרוחקים יותר.
גם פעילות אשר ברובה אינטלקטואלית ומיועדת להעשיר את עולם של בני הגיל השלישי ולתרום לתחומי העניין שלהם מוצעת בבתי האבות של הרשת, וכוללת בין היתר השתתפות בקונצרטים מוזיקליים, הגעה להצגות, השתתפות בחוגים נושאים שונים כגון תנ"ך, אקטואליה, ברידג', יידיש ואחרים.
כל בתי האבות של הרשת כוללים בתוכם מחלקה סיעודית (חלק כוללים גם מחלקות נוספות כגון כאלו המועדות לעצמאיים, תשושי נפש ועוד) אשר מותאמת במיוחד לצורך הטיפול בקשישים אשר אינם מסוגלים לבצע שלוש או יותר מהפעולות המגדירות אדם כסיעודי: אכילה, ניידות, רחצה, החלפת ביגוד, שליטה על סוגרים וכו'.

דילוג לתוכן