בתי אבות דיור מוגן וסיעוד בישראל
יעוץ והכוונה חינם 24 שעות

בתי אבות בקרית טבעון

בתי אבות בקרית טבעון

בתי האבות הנמצאים בקרית טבעון מתאימים לאוכלוסיות שונות ומגוונות של קשישים המחפשים מסגרת שתספק גם סביבה תומכת, חמה ואווירה ביתית וגם את ההשגחה לה הם נדרשים מבחינת מצבם המנטלי והגופני. בתי אבות אלו נבדלים בסוגי המחלקות אותן הם כוללים, וותק הפעילות של המוסד, הגופים המפקחים עליו, מספר המיטות הזמינות בכל מחלקה, כמו גם מגוון הפעילויות המוצעות לקשישים השוהים במקום, שירותים מוספים הזמינים להם, אנשי הצוות הרפואי או הטיפולי הנמצאים בבית האבות ועוד.
חלק מבתי האבות הנמצאים בקרית טבעון מאופיינים בנוף נפלא הנשקף מחלונות בית האבות, לנוחיותם והנאתם של הדיירים. אחד מבתי אבות אלו הוא בית "נוף טבעון", הניצב בגובה המאפשר להשקיף בנוחות על מפרץ חיפה. בית אבות זה, הנמצא תחת פיקוח הן של משרד הרווחה והן של משרד הבריאות, כולל מחלקות המתאימות לשהייתם של קשישים המוגדרים כעצמאיים, סיעודיים או תשושים וערוך לטפל בהם הן מבחינת אנשי הצוות אותם הוא כולל והן ובחינת המתקנים הקיימים בו. במחלקה המיועדת לעצמאיים ותשושים ישנם 66 מקומות ואילו במחלקה עבור הקשישים הסיעודיים ישנם 25 מקומות נוספים. המוסד מציע פעילויות והטבות רבות לדיירים הנמצאים בו, כגון שירותי הסעות, ספרייה עשירה, גינה מטופחת, שירותי מספרה, השתתפות בהרצאות וחוגים, תמיכה ועידוד לפעילות גופנית ועוד.
בית אבות נוסף הקיים באיזור הוא הדיור המוגן "נוף טבעון", אשר גם הוא מכיל מחלקה המיועדת לתשושי נפש, עצמאיים או קשישים סיעודיים. השירותים הזמינים לדיירים במוסד זה כוללים את השימוש בבריכת השחייה (ניתן גם להיעזר בטיפולי הידרותרפיה ושחיה טיפולית), גינה מטופחת, פעילות חברתית ענפה המאורגנת במקום, בית הכנסת, חדר כושר המופעל במקום, ושירותים נלווים נוספים. בית "נוף טבעון" מספק גם שירותים רפואיים מתקדמים כגון פיזיותראפיה, שירותי קריאת מצוקה, ייעוץ טיפולי ושיקומי ועוד, הנערכים על ידי צוות מיומן של בעלי מקצוע בתחום.
אחד מבתי האבות הקטנים באיזור הוא "בית תמר" הכולל מחלקה אחת בלבד המיועדת לשירותם של קשישים תשושים ובה 29 מיטות. בית אבות זה מעניק שירותי עזרה ביתית, שירות ארוחות קבוע לדיירים, שירותי ריפוי בעיסוק, כמו גם שירותים מתקדמים כגון קריאת מצוקה וטיפול סוציאלי.

דילוג לתוכן