בתי אבות דיור מוגן וסיעוד בישראל
יעוץ והכוונה חינם 24 שעות

בתי אבות בירושלים

בתי אבות בירושלים

בבתי האבות בירושלים יש אווירה מיוחדת. מאמר זה יציג את כל אפשרויות הדיור המוסדי בבתי אבות בירושלים לגיל הזהב – החל בבתי אבות העונים על הצרכים של קשישים עצמאיים הרוצים בסך הכל מסגרת תומכת שתעניק להם את העצמאות להמשיך בשגרת חייהם, דרך בתי אבות (מעונות) המיועדים לקשישים תשושים ועצמאיים הזקוקים לסיוע בחלק מהפעולות היומיומיות שלהם כגון רחצה וכלה בבתי אבות סיעודיים המיועדים לקשישים אשר מצבם התפקודי מוגדר סיעודי והם זקוקים לעזרה רבה בפעולות היומיומיות שהם מבצעים.

תהליך החיפוש אחר בית אבות מתחיל למעשה בהבנת הצרכים של הקשיש. הצרכים הפיזיים והתפקודיים, הצרכים הנפשיים, הצרכים החברתיים, הצרכים הכספיים, הצורך להיות קרוב לבני המשפחה וכן הלאה. תהליך החיפוש לרוב מתחיל מהגדרת המרחב הפיזי שבו מחפשים. מאמר זה מיועד למי שמעוניין בבית אבות בירושלים.

נתחיל אם כן במציאת בית אבות בירושלים העונה על הצרכים הפיזיים. על מנת למצוא בית אבות מתאים יש לבצע חיפוש של בתי אבות בירושלים בתפריט העליון בתור התחלה ולאחר מכן לבצע סינון על פי סוג המחלקה.

בתי אבות לעצמאיים ותשושים בירושלים – בתי אבות הנמצאים בפיקוח של משרד הרווחה ומהווים פתרון עבור קשישים אשר מסוגלים להסתדר בעצמם עם רוב הדברים אולם זקוקים לעזרה מועטה בחלק מהם. בית האבות מעניק להם מסגרת חברתית וסדר יום באופן שמאוד מקל עליהם משום שכל הפעילויות מרוכזות במקום אחד ואין צורך להתנייד למרחקים ארוכים.

בתי אבות סיעודיים בירושלים – בתי אבות המיועדים לקשישים אשר הוגדרו באמצעות מבחני ADL כסיעודיים. במחלקות הסיעודיות ישנו צוות רב-מקצועי אשר ערוך לתת מענה לצרכים המיוחדים של קשישים סיעודיים. במקום אחיות המיומנות בעבודה עם קשישים, רופא אשר יכול לתת מענה ולקבוע תוכנית טיפולית, פיזיותרפיסטים, תזונאים, לעתים נמצא גם פסיכו-גריאטר.

בתי אבות לתשושי נפש בירושלים – בתי אבות אלו מיועדים לקשישים הסובלים מדמנציה (למשל אלצהיימר) וזקוקים להשגחה מתמדת בשל הירידה ביכולת הקוגניטיבית. הדמנציה פוגעת ביכולת ההתמצאות והזיכרון ולכן במקומות אלו עושים שימוש תדיר בעזרים הבאים לחפות על הירידה הזו ביכולת כגון שימוש בצבעים במסדרונות על מנת להקל על הקשישים למצוא את דרכם, שימוש בשעונים גדולים בכל מקום בכדי לחפות על אובדן תחושת הזמן וכן הלאה.

בתי אבות לשיקום בירושלים – ישנם קשישים אשר מצבם התפקודי הוא סיעודי אולם יש להם אופק שיקומי. הדבר לרוב נובע מתאונה, נפילה, מחלה שחולפת וכן הלאה. האישפוז השיקומי הוא קצר – לרוב עניין של שבועות או חודשים ספורים ועד שהקשיש חוזר לתפקוד מלא או חלקי אך במידה כזו שהוא יכול להסתדר בכוחות עצמו.

על מנת למצוא דיור מוגן או בית אבות בירושלים ובכל הארץ
ניתן להתייעץ עם המומחים שלנו 24 שעות ביממה ללא תשלום וללא התחייבות בטלפון – 072-334-0766

דילוג לתוכן