בתי אבות דיור מוגן וסיעוד בישראל
יעוץ והכוונה חינם 24 שעות

בית בלב

בית בלב

רשת בית בלב כוללת עשרות בתי אבות הפזורים בכל רחבי הארץ ומיועדים לשרת את מגוון קהילות הקשישים, הנבדלות זו מזו מבחינת העדפותיהם הגיאוגרפיות, תחומי העניין, מצב בריאותי ומסוגלות נפשית ועוד. לרשת זו בתי אבות המוגדרים כדיור מוגן, בתי אבות שיקומיים או בתי אבות גריאטריים. המוסדות השונים כוללים מחלקות אשר מאובזרות בצורה המתאימה ביותר לאוכלוסייה הספציפית בה ההן מיועדות לטפל וכוללות את הצוות הרפואי והסיעודי המיומן ביותר למטרה זו. לרשת מספר בתי אבות הכוללים מחלקה לטיפול בקשישים המוגדרים כתשושי נפש, מחלקות לעצמאיים וקשישים תשושים, מחלקות לקשישים עצמאיים, מחלקות המיועדות למגוריהם של קשישים סיעודיים כמו גם מספר מוסדות של הרשת בהם פועלת מחלקה לשיקום והתאוששות.
חלק ממוסדות הרשת מקבלים קשישים בהתאם להקצאת ה"קודים" של משרד הבריאות. שיטת הקודים מבוססת על הצורך במתן עזרה כלכלית לקשישים ובני משפחותיהם אשר מתקשים לממן בכוחות עצמם דיור בבית אבות. הזכאות לסבסוד כרוכה באישור רפואי המאשר את העובדה כי הקשיש הינו אכן סיעודי ונדרש לעזרה קבועה על מנת לתפקד באופן משביע רצון (לצורך כך קיים מבחן מיוחד הנקרא ADL ). נוסף על כך, יש להמציא אישור סוציאלי המעיד על הקושי של הקשיש במימון פתרון הדיור המתאים לו. גובה הסבסוד משתנה ממקרה למקרה וממשפחה למשפחה. מספר הקודים השנתי שמקציב משרד הבריאות לנושא זה מוגבל ותלוי בתקציב השנתי המופרש לצורך זה.
כאמור, חלק מבתי "בית בלב" כוללים גם מחלקה שיקומית. בתי אבות אלו פזורים בכל רחבי הארץ: בית אילדן הנמצא בקריית מוצקין, בית בלב הנמצא בגני עומר או ברעננה, כמו גם סניף נוסף הנמצא בבת ים. מוסדות אלו כוללים גם מחלקות אחרות נוסף על המחלקה השיקומית – מחלקה המתאימה לסיעודיים מורכבים בגני עומר, ברעננה ובת ים, מחלקה עבור חולים סיעודיים בבת ים, ובית אילדן – מחלקות המתאימות לתשושים, תשושי נפש ועצמאיים. כל הדיירים, ללא תלות בסוג המחלקה המתאימה להם נהנים מיחס חם של הצוות הרפואי והסיעודי העושה ימים ולילות על מנת לטפל באופן המקצועי והמכבד ביותר בקשישים המתגוררים במוסדות אלו.

דילוג לתוכן