בתי אבות דיור מוגן וסיעוד בישראל
יעוץ והכוונה חינם 24 שעות

בית אבות שלוה – בית החלמה ומרכז לקשיש, גבעתיים

בית אבות שלוה – בית החלמה ומרכז לקשיש, גבעתיים הינו בית אבות בגבעתיים המכיל 182 מיטות ב-2 מחלקות: מחלקה לעצמאיים ותשושים מחלקה סיעודית

בית האבות "שלווה" הוא אחד מהוותיקים באיזור מבין בתי האבות בגבעתיים – פועל החל משנת 1934. הצוות הנמצא במקום מיומן בהענקת השירות ההולם ביותר לאוכלוסיית הקשישים, הן מבחינת שמירה קפדנית על כבודם ונוחותם תוך הענקת אורח החיים המלא והפעיל ביותר, והן מבחינת הקפדה בלתי מתפשרת על איכות ההשגחה והטיפול הרפואי לו זוכים הדיירים. מיקומו של בית האבות משלב שני יתרונות חשובים ביותר – הימצאותו של בית האבות בלב גבעתיים מקל מאוד על הגישה השוטפת אליו עבור בני המשפחה והחברים המעוניינים לבקר את יקיריהם במקום, אך יחד עם זאת יכולים הדיירים ליהנות מאווירה שלווה ופסטורלית ומחיים בלב גנים ירוקים ומטופחים. בית האבות פועל תחת ההשגחה והרישיון הן של משרד הבריאות והן של משרד הרווחה והוא מיועד לטיפול במספר אוכלוסיות שונות של קשישים: במקום קיימת מחלקה סיעודית הכוללת 48 מיטות, כמו גם מחלקה עבור עצמאיים ותשושים הכוללת 134 מקומות נוספים. נוסף על אלו, מציע בית האבות שירותי "נופשון" – עבור אלו הנדרשים לתקופת שהייה מוגבלת וקצרה לצורך התאקלמות והתאוששות לאחר ניתוח או פרוצדורה רפואי אחרת.
תכנון ההווי ואופן ההתנהלות של בית האבות מושתת על הצורך להעניק לקשישים את אורח החיים המתאים להם ביותר הן מבחינת מצבם הבריאותי, הן מבחינת נוחותם והן מבחינת הפעילויות אליהן הם נחשפים. לצורך כך, פועלים בבית האבות מתקנים ומערכות שונות שתפקידם להבטיח פונקציות אלו: מערכת קריאת מצוקה הזמינה לקשישים, מערכת מיזוג וחימום, גינה מטופחת, בית כנסת, שירותי טיפוח אישיים כגון שירותי מספרה, מניקור ופדיקור, טיפולים אישיים כגון ריפוי בעיסוק, מעקב וטיפול סוציאלי ועוד. הצוות במקום דובר שפות שונות כגון רומנית, רוסית, עברית ואידיש על מנת להקל על התקשורת עם הדיירים. שירותי הרפואה במקום ניתנים על ידי צוות האחיות, הרופא כמו גם על ידי הפיזיותרפיסטים.
אפשרויות הבילוי העומדות לרשות הדיירים כוללות השתתפות בהרצאות וחוגים בנושאים אקטואליים הנבחרים בהתאם לתחומי העניין של הדיירים, השתתפות בפעילות גופנית, טיולים ועוד, כאשר כל אלו נועדו לתרום לתחושת הרווחה וההנאה של הקשישים המתגוררים בבית האבות.

פרטי יצירת קשר

מחלקות

מידע כללי

מידע נוסף

שירותים

צוות

אוכלוסיה

מחלקות

מחלקת עצמאיים

מחלקת עצמאיים ותשושים

מחלקת תשושים

מחלקת סיעודיים

מחלקת תשושי נפש

מחלקת סיעודיים מורכבים

מחלקת שיקומיים

דילוג לתוכן