בתי אבות דיור מוגן וסיעוד בישראל
יעוץ והכוונה חינם 24 שעות

בתי אבות בבת ים

בתי אבות בבת ים

בבת ים יש מספר בתי אבות השונים זה מזה מבחינת גודל המחלקות כמו גם סוגי המחלקות הקיימות בהם ולאילו אוכלוסיות של קשישים מחלקות אלו מתאימות: סיעודיים, סיעודיים מורכבים, תשושים, תשושי נפש וכו'. הבדלים אלו הינם חשובים על מנת להבין איזה בית אבות הוא המתאים ביותר לקשיש מבחינת ההתאמה למצבו הפיזי והנפשי וסוגי הטיפולים כמו גם ההשגחה לה הוא נדרש. נוסף על כך, בני המשפחה יכולים לקבל ייעוץ הנוגע לנושאים שונים אחרים הנוגעים לבחירת בית האבות, כגון נוחות הנגישות אליו, סוגי הפעילויות המאורגנות בו, האוכלוסיה המתגוררת בו ועוד.
בית האבות חוף הסלע בבת ים פועל מאז שנת 1978, תחת פיקוח ורשיון של משרד הבריאות ושל משרד הרווחה. במוסד זה קיימת מחלקה אחת לשימושם של קשישים תשושים ואחת עצמאיים, כאשר כל אחת מהן מיועדת למגוריהם של 20 דיירים. מעבר לשירותים הרפואיים אותם מקבלים הדיירים בבית אבות זה הכוללים בין היתר טיפולים רפואיים מונעים, ייעוץ לגבי המשך תכנית הטיפולים, מתן חיסונים ותרופות והשגחה צמודה, מקפיד בית האבות על חיי חברה והווי פעילים. לצורך כך מתקיימים בו מפגשי העשרה ותרבות על בסיס קבוע, כמו גם טיולים מאורגנים, הקפדה על טיפוח החצר והסביבה לרווחתם של הדיירים, ושימוש בשירותים נוספים כגון שירותי מספרה וטיפוח אישי.
בית האבות פאלם ביץ' מיועד עבור קשישים המוגדרים עצמאייים או סיעודיים אף הוא, וכולל בסך הכל 60 מיטות במחלקות אלו. גם בבית אבות זה מקפיד הצוות על מתן שירותי בריאות מתאימים לאוכלוסייה המתגוררת בו, כגון אבחונים רפואיים שוטפים, טיפולים פיזיותרפיים, כמו גם ליווי סוציאלי לחלק מהקשישים.
בית האבות נווה באבוב כולל נוסף על המחלקה לקשישים עצמאיים או תשושים מחלקה המיועדת לקשישים סיעודיים, בה ההשגחה הרפואית ומתן העזרה הסיעודית הם תכופים יותר. עזרה זו נחוצה עבור קשישים, אשר בהתאם להיות סיעודיים אינם מסוגלים לבצע בכוחות עצמם חלק ניכר מהפעולות הנדרשות לצורך תפקוד יומי כגון רחצה או אכילה. בהתאם לכך, צוות בית האבות מציע שירותי עזר רבים לקהילה המתגוררת בו כגון שירותי עזרה ביתית, הערכה תפקודית, וכו'.

דילוג לתוכן