בית אבות נוף טבעון, קרית טבעון

ישוב: 
קרית-טבעון
בעלות: 
פרטית
ותק: 
1974
רשת: 
רמת טבעון
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
אופן הפנייה: 
דרך קופת חולים
אופן הפנייה: 
דרך משרד הרווחה
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא מחלקה לתשושי נפש
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
לפי הקריטריונים של משרד הרווחה
אופן התשלום: 
פרטי
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים ותשושים
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

על צלע ההר, כשהוא טובל בירק ומשקיף על מפרץ חיפה, ניצב בית האבות 'נוף טבעון'. הבית משרת, כבר קרוב ל-40 שנה, קשישים במצב סיעודי, וקשישים עצמאיים ותשושים, ברישיון משרד הרווחה ומשרד הבריאות.
צוות רב מקצועי המועסק בבית האבות, ובו רופא, אחיות, מטפלים ומערך סוציאלי מקיף, מספק לקשישים השגחה וטיפול בכל שעות היממה. הדיירים זוכים להשגחה רפואית צמודה ולעזרה בתפקוד היומיומי, כמו גם לשירותי מרפאה כגון: מתן מרשמים, אספקת תרופות, בדיקות דם והפניות רפואיות, בהתאם לצורך. הטיפול הסיעודי ב'נוף טבעון' ניתן על-ידי אחיות בעלות ניסיון בגריאטריה, ובנוסף אליו ניתנים טיפולי פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק והדרכה תעסוקתית. עובדת סוציאלית מלווה את כלל דיירי הבית ואת בני משפחותיהם - מייעצת, מדריכה ומלווה אותם בכל הנוגע למימוש זכויות ולהתמודדות עם קשיים שונים שמזמן מצבו של הקשיש.
חדרי המגורים בבית האבות ממוזגים, מרוהטים בריהוט ביתי נאה, ובכל אחד מהם מצויים מקלחת ושירותים, מקרר קטן, טלפון וחיבור לכבלים. החדרים מותאמים למגורי זוגות או יחידים. מחדר האוכל המרווח, נשקף נוף מרהיב של טבע וירק, ומוגשות בו ארוחות כשרות, המותאמות על ידי דיאטנית לצרכיו של כל דייר. רבות משעות הפנאי של הקשישים המתגוררים בבית מועברות במועדון שוקק החיים, אשר מצויה בו גם ספריה גדולה לרווחת הדיירים, המוזמנים לשהות בה ואף לעיין ולהשאיל את ספריה. במועדון מתקיימות במהלך היום גם פעילויות מאורגנות כגון תרגול יוגה וטאי-צ'י, שיעורי קרמיקה וציור, והרצאות בנושאי אקטואליה.
קיומם של בית אבות לעצמאים ולצדו מחלקה סיעודית, בתוך מתחם 'נוף טבעון', מאפשר לבני זוג, אשר אחד מהם עצמאי והשני סיעודי, להישאר קרובים זה לזה. הדבר מקל גם על בני המשפחה, שיכולים לבקר את שני בני הזוג ולשהות במחיצתם, בעת ובעונה אחת. בני המשפחה והחברים מוזמנים לבקר בבית בכל שעות היום, ובעשותם זאת ייהנו מחניה צמודה לבית, מאווירה פסטורלית שמעניק הטבע מסביב, ומאווירה מיוחדת השוררת במקום הודות לעיצובו הנעים ולצוות עובדיו המסור והחם.

שירותים

טיפול רפואי
ריפוי בעיסוק
ליווי לסידורים
מתנדבים לתמיכה הדדית /ייעוץ הדדי
פעילות חברתית
מחלקה סיעודית
חוגים
התעמלות
הסעות
גינה/חצר
טיפול מונע
שירות קריאת מצוקה
פיסיותראפיה
טיפול סוציאלי
פעילות לבני המשפחה
ייעוץ שיקומי/ טיפולי
מספרה
נופשון
ספרייה
אבחון רפואי
אבחון פסיכיאטרי
טיפול פסיכיאטרי
מועדון
הרצאות/חוגים
טיולים
מרפאה

צוות

מרפאים בעיסוק
עובדים סוציאליים
דיאטנית
רופא כללי
פודיאטריסט/כירופודיסט
רופא גריאטרי
מדריכים חברתיים
מנהל
קלינאי תקשורת
פסיכיאטר
אב בית
צוות לילה
מטפלים
אחיות
מדריכים מקצועיים/שיקומיים
עובדים כלליים

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
עברית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

עצמאיים ותשושים

מספר אנשים במחלקה: 
66
אזור לקבלה: 
מחוזי

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
25
אזור לקבלה: 
מחוזי