בית אבות גלי האופרה, תל אביב

ישוב: 
תל-אביב-יפו
בעלות: 
פרטית
ותק: 
1994
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
פרטי
אופן התשלום: 
חודשי
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים ותשושים
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

בית האבות 'גלי האופרה', אשר נוסד בשנת 1992, שוכן בסמוך לחופה של תל אביב. הבית משרת כ- 60 דיירים עצמאיים, תשושים וסיעודיים, המתגוררים בחדרים ליחיד או לזוגות, והוא משלב בין הסביבה העירונית הסואנת לבין פרטיות ואווירה משפחתית ורגועה.
הצוות הרב-מקצועי של הבית מורכב מרופא, מאחיות, אשר נמצאות בבית 24 שעות ביממה, מפיזיוטרפיסט, מתזונאית, מעובדת סוציאלית ומצוות מפעילים מגוון.
צוות בית האבות רואה חשיבות רבה בהפעלות לשעות הפנאי, אשר ידועות כמאפשרות מימוש עצמי, הנאה ופיצוי על אובדן, ומשפיעות לטובה על שביעות רצון מהחיים בגיל המבוגר. בשל כך, הצוות מספק תכנית פנאי ענפה. רוב פעילויות הפנאי מתקיימות בקבוצות, על מנת להגביר את הקשר בין הקשישים ולאפשר להם ליהנות מתקשורת הדדית ומתמיכה של חבריהם. אנשי הצוות מסייעים לדיירים להגיע אל הפעילויות ומעודדים אותם להשתתף בהן, בין היתר באמצעות קיום של פעילויות מגוונות, אשר תואמות תחומי עניין וכישורים אישיים של דיירים רבים. רוב הפעילויות מתקיימות בחצר הבית, בחיק הטבע, והן כוללות: תרפיה בתנועה וצ'י קונג, פסיכודרמה, תרפיה במוזיקה והאזנה מודרכת למוזיקה, קבלת שבת, קונצרטים בשבת אחר הצהריים, פעילות עם בעלי חיים, אקטואליה, אפייה, יצירה ועוד.
גם נוכחותם של בעלי חיים ידועה כמשפרת את איכות החיים, של האדם בכלל ושל הקשיש בפרט. בעלי החיים מקלים על פיתוח שיחות וקשרים חברתיים, ומעניקים תשומת לב ואהבה ללא תנאי. בשל כך, הדיירים מוזמנים להביא איתם את חיות המחמד שלהם עם כניסתם לבית 'גלי האופרה'. בנוסף, בין חדרי הבית מצויה פינת חי, ובה בעלי חיים שונים. הדיירים מתבוננים, נוגעים, מאכילים ולומדים על בעלי החיים, באופן קבוצתי ופרטני, מאורגן וספונטני.
השירות הניתן בבית הוא אישי, אמפאטי וייחודי - החל במענה לפנייה הטלפונית הראשונה, דרך ייעוץ רב מקצועי, ניהול טיפול עוד בזמן השהות בבית, ביקור בית ללא תשלום וקשר עם סטודנטים ומתנדבים, וכלה בשמירה על קשר גם במצבי אבלות ולאחריהם.
בית האבות 'גלי האופרה' מתאים את עצמו במידת האפשר לרצונותיהם ולהעדפותיהם של דייריו, ומעודד גם את בני המשפחות להיות מעורבים בחיי הדיירים ובקבלת החלטות הנוגעות לשיפור איכות חייהם. הבית פועל בפיקוח משרד הבריאות ומשרד הרווחה, ועם רישיונות מטעמם.

שירותים

פדיקור
אבחון רפואי
פיסיותראפיה
טיולים
טיפול באמנות
ריפוי בעיסוק
פעילות לבני המשפחה
טיפול רפואי
חונכים/ מתנדבים
מעקב רפואי/מונע
טיפול אישי
פעילות חברתית
חוגים
הרצאות/חוגים
טיפול סוציאלי
התעמלות

צוות

אחיות
עובדים סוציאליים
פיסיותראפיסטים
דיאטנית
עובדים כלליים
מדריכים מקצועיים/שיקומיים
מטפלים
מתנדבים
רופא כללי
מנהל
רופא גריאטרי
מרפאים במוסיקה/ בתנועה/ אמנות
אב בית

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
עברית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

עצמאיים ותשושים

מספר אנשים במחלקה: 
41
אזור לקבלה: 
מחוזי

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
20
אזור לקבלה: 
מחוזי