בית אבות נווה באבוב, בת ים

ישוב: 
בת-ים
בעלות: 
עמותה
ותק: 
1982
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
אופן הפנייה: 
דרך משרד הרווחה
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
חודשי
אופן התשלום: 
פרטי
אופן התשלום: 
לפי הקריטריונים של משרד הרווחה
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים ותשושים
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

בית האבות 'נווה באבוב' משרת, מזה שלושה עשורים, קשישים עצמאיים ותשושים וקשישים במצב סיעודי. בבית מתגוררים כ- 130 דיירים דתיים, דוברי יידיש ועברית. בית האבות פועל תחת פיקוחם של משרד הרווחה ומשרד הבריאות ועם רישיונות מטעמם.
על צוותו הרפואי והטיפולי של הבית נמנים רופא כללי, אחיות ומטפלים אשר מעניקים לדיירים השגחה רפואית, אבחון רפואי והערכה תפקודית, ייעוץ שיקומי וטיפולים, בהתאם למצבו ולצרכיו של כל אחד מהם. הקשישים ואנשי הצוות מסתייעים בלחצני קריאת המצוקה הפזורים בבית, אשר מאפשרים לדיירים לקרוא למטפליהם בצורה נגישה, קלה ונוחה, בכל שעה משעות היום ובשל כל עניין.
צוות העובדים ב'נווה באבוב' כולל גם אנשי מקצועות הפארא-רפואה, אשר טיפוליהם משלימים את טיפול הצוות הרפואי. עובדת סוציאלית מלווה את שהותו של כל קשיש בבית, החל מרגע קבלתו למקום, ומוודאת שכל צרכיו יסופקו, הן מבחינת תנאים פיזיים והן מבחינה חברתית ורגשית. היא מלווה גם את בני משפחותיהם, ומייעצת להם בנוגע להתמודדות עם מצבו של הקשיש ובנוגע לזכויות הנגזרות ממצבו. מרפאות בעיסוק ופיסיותראפיסטים נפגשים אף הם עם הדיירים, ומסייעים לכל אחד מהם לתרגל ואף לשפר תפקודים וכישורים הנחוצים לחיי היום יום שלו.
דייריו הקשישים של הבית זוכים להשתתף בו גם בפעילויות חברה, העשרה ופנאי. הם עשויים לבחור לקחת חלק בהפעלות המאורגנות בבית: חוגים בתחומים שונים, פעילויות התעמלות, האזנה להרצאות העוסקות בנושאים רלוונטיים לחייו של הקשיש, והשתתפות במפגשים ושיחות עם מתנדבים הפוקדים את הבית מעת לעת. בנוסף, הם מוזמנים ליהנות מפעילויות ומפגשים שאינם מאורגנים מראש, ובהם תפילה בבית הכנסת של הבית, עיון בספרים שבספרייתו, מפגשים עם השכנים במועדון החברים של הבית, או ישיבה נינוחה, לבד או בצוותא, בחצר המטופחת של המבנה.
בנוסף לשירותים ולפעילויות שתוארו, הקשישים נהנים משירותי מספרה ופדיקור, מכביסה ועזרה ביתית וכן מהכנה והגשה של ארוחות כשרות.
לבית האבות 'נווה באבוב' יתרונות נוספים, הנובעים ממיקומו האטרקטיבי. הבית שוכן בבת ים, בקרבת כביש 20, ובסמוך למרכזים מסחריים, לגנים ציבוריים, למתנ"ס, לתחנה לבריאות המשפחה ולמרכז של מערך השירותים לקשיש.

שירותים

גינה/חצר
ארוחות
מועדון
פדיקור
טיפול פסיכיאטרי
שירותי עזרה ביתית
התעמלות
בית כנסת
אבחון רפואי
הערכה תפקודית
מרפאה
ספרייה
מספרה
טיפול סוציאלי
שירות קריאת מצוקה
פיסיותראפיה
טיפול רפואי
הרצאות/חוגים
ריפוי בעיסוק
חונכים/ מתנדבים
מחלקה סיעודית
ייעוץ שיקומי/ טיפולי

צוות

אחיות
עובדים כלליים
מנהל
עובדים סוציאליים
מטפלים
רופא כללי
מזכירות
אב בית

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
אידיש
שפות דיבור: 
עברית
הקשר דתי: 
דתי

עצמאיים ותשושים

מספר אנשים במחלקה: 
90
אזור לקבלה: 
ארצי

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
36
אזור לקבלה: 
ארצי