בית אבות נאות יהוד, יהוד

ישוב: 
יהוד
בעלות: 
פרטית
ותק: 
1990
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
פרטי
אופן התשלום: 
לפי הקריטריונים של משרד הרווחה
אופן התשלום: 
חודשי
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים ותשושים
תיאור המוסד: 

בית אבות נאות יהוד פועל ביהוד מזה למעלה משני עשורים. בבית, שהבעלות עליו וניהולו הם פרטיים, ישנה מחלקה לדיירים עצמאיים ומחלקה לדיירים תשושים, והן פועלות תחת פיקוח וברישיון משרד הרווחה.
צוות העובדים של בית האבות מעניק לדייריו מגוון שירותים, בהתאם למצבו ולצרכיו של כל אחד מהם. הדיירים זוכים להערכה תפקודית, אשר מאפשרת לאנשי הצוות לקבוע מהם הטיפולים והפעילויות המתאימים לכל דייר באופן אישי. רופא כללי ואחיות אמונים על עריכת אבחונים רפואיים ועל הענקת טיפול רפואי מתאים בין כותלי הבית. דיירי הבית נהנים גם מטיפולים פארא-רפואיים שונים כגון הפעלות שונות בתחום הריפוי בעיסוק, ופעילויות התעמלות מגוונות. כלל הפעילויות הללו מותאמות, לקשייו וליכולותיו של כל דייר, כך שיוכל להשתתף בהן, על מנת לשמר תפקודים קיימים ולשפר תפקודים פגועים. בנוסף לדאגה לפן הגופני בחיי הקשישים המתגוררים בבית, יש הקפדה על תנאי המחיה שלהם ועל תחומים נוספים הקשורים ברווחתם - החל בבחירת השכנים לחדר וכלה במימוש זכויות בתוך הבית ומחוצה לו. לשם כך, עובדת סוציאלית מלווה כל קשיש מרגע קליטתו בבית האבות ולאורך כל שהותו בו. העובדת הסוציאלית שומרת על קשר גם עם בני משפחות הדיירים: היא מספקת להם מידע בנוגע להתמודדות עם מצבו של הקשיש ובנוגע לזכויותיו ולזכויותיהם, וכן מסייעת במימוש זכויות אלו מול גורמים שונים.
אוכלוסיית הבית מגוונת מאד ודייריה דוברים שפות שונות, ובהן תימנית, פרסית, רוסית, פולנית, ספרדית, רומנית ואידיש. כל דייר מבין דיירי הבית מוצא את אנשי השיח המתאימים לו מקרב כלל הדיירים, ונהנה גם משלל פעילויות חברתיות, אשר מאורגנות באופן יזום וסדיר על ידי צוות העובדים של בית האבות. בשעות הפנאי, עשויים הדיירים ליהנות גם מישיבה מרגיעה בחצר הבית, בין אם בגפם, עם ספר קריאה, או בחברותא.
ברחבי בית האבות 'נאות יהוד' פועל שירות קריאת מצוקה. קשישים עצמאיים ותשושים מוזמנים ליהנות משירותיו של הבית גם במתכונת של נופשון.

שירותים

טיפול רפואי
פעילות חברתית
ריפוי בעיסוק
שירות קריאת מצוקה
גינה/חצר
התעמלות
אבחון רפואי
נופשון
טיפול סוציאלי
הערכה תפקודית

צוות

עובדים כלליים
אב בית
עובדים סוציאליים
אחיות
רופא כללי

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
פרסית/בוכרית/תורכית/כורדית
שפות דיבור: 
תימנית
שפות דיבור: 
רוסית
שפות דיבור: 
פולנית
שפות דיבור: 
ספרדית/לדינו/פורטוגזית
שפות דיבור: 
אידיש
שפות דיבור: 
רומנית
שפות דיבור: 
הונגרית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

עצמאיים ותשושים

מספר אנשים במחלקה: 
60
אזור לקבלה: 
מחוזי