נאות אביב-מרכז סיעודי, תל אביב-יפו

ישוב: 
תל-אביב-יפו
בעלות: 
פרטית
ותק: 
1997
רשת: 
רשת נאות
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
לפי הקריטריונים של משרד הבריאות
אופן התשלום: 
פרטי
אופן התשלום: 
חודשי
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
מחלקות: 
מחלקה לתשושי נפש
תיאור המוסד: 

המרכז הסיעודי "נאות אביב" שייך לרשת המרכזים "נאות". המקום פועל מאז שנת 1997 ומשמש כמסגרת תומכת ומטפלת ומהוה בית חם לקשישים המוגדרים כסיעודיים או תשושי נפש. במרכז הסיעודי ישנה מחלקת נפרדת המיועדת לטיפול בקשישים סיעודיים, הצריכים סיוע שוטף ויומי בפעולות הפשוטות ביותר – כגון רחצה ושמירה על הגיינה אישית, הליכה או החלפת בגדים. במחלקה זו 66 מקומות והקבלה אליה הינה ללא הגבלת איזור גיאוגרפי. במחלקה המיועדת לקשישים תשושי נפש ישנם 32 מקומות נוספים. הצוות המטפל בקשישים אלו הינו מיומן ביותר בהענקת עזרה ותמיכה תוך הקפדה על יחס חם ותשומת לב לכל קשיש. ניסיון מקצועי והענקת טיפול תומך לקשישים אלו הינו חלק בלתי נפרד מהרמה המקצועית של כל אחד מאנשי הצוות המטפל בהם.
צוות "נאות אביב" מורכב משורה ארוכה של אנשי מקצוע, אשר השילוב ביניהם מאפשר את הטיפול המיטבי בקשישים שאינם מסוגלים לדאוג לעצמם עוד. צרכיהם של בני גיל הזהב אשר אינם מסוגלים להכין לעצמם ארוחה, לדאוג למקלחת יומית, להחלפת בגדים ואפילו לשליטה על הסוגרים (כפי שקורה עם קשישים סיעודיים) מחייבת מערך רחב של טיפול ותמיכה, רפואי וסוציאלי. נוסף על העובדים הכלליים, מערך הלוגיסטיקה של המרכז הסיעודי (מנהל, מזכירה), נמצאים במקום גם אנשי הסגל הרפואי: רופא כללי, צוות אחיות ופיזיותראפיסטים. קשישים הסובלים מקושי בהתמצאות, מבלבול והתדרדרות קוגנטיבית יכולים להסתייע בשירותיו של הפסיכיאטר.
חלק בלתי נפרד מהאווירה הביתית השלווה והתומכת המאפיינת את מרכז "נאות אביב" הוא השירותים המשלימים הניתנים בו. שירותים אלו מיועדים לאפשר לדיירים מרחב אפשרויות רחב ככל הניתן לפעילויות פנאי וחברה להשתתף בהן ולבחור מתוכן, על מנת להעשיר את תחומי העניין שלהם. דיירי המרכז הסיעודי מוזמנים להשתתף בטיפולים באמצעות חיות מחמד, שירותי ריפוי בעיסוק המתוכננים ומועברים על ידי אנשי מקצוע המתמחים בתחום זה ופעילויות הווי נוספות. מעבר לאלו, נהנים בני גיל הזהב משירות ארוחות קבוע המוגש במקום, ושירותי טיפוח והגיינה (שירותי מספרה בתחומי המרכז הסיעודי, ושירותי פדיקור ומניקור לרווחתם של הדיירים).

שירותים

טיפול סוציאלי
ארוחות
טיפול באמצעות חיות מחמד
ריפוי בעיסוק
מעקב רפואי/מונע
טיפול פסיכיאטרי
פעילות חברתית
פדיקור
מספרה
פיסיותראפיה

צוות

מזכירות
מנהל
עובדים סוציאליים
דיאטנית
פיסיותראפיסטים
רכז תעסוקה
מרפאים בעיסוק
פסיכיאטר
אחיות
רופא כללי
עובדים כלליים

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
עברית
שפות דיבור: 
רוסית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
66
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה

תשושי נפש

מספר אנשים במחלקה: 
32
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה