בית אבות משכנות היובל, נהריה

ישוב: 
נהריה
בעלות: 
פרטית
ותק: 
1987
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
ביטוח בריאות
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
פרטי
אופן התשלום: 
חודשי
מחלקות: 
מחלקה לתשושים
תיאור המוסד: 

בית אבות משכנות היובל הוקם בנהריה לפני מחצית היובל והוא פועל בה תחת פיקוח של משרד הרווחה ועם רישיון מטעמו. המחלקה לקשישים תשושים בבית ערוכה לאכלס ולטפל בכ- 60 דיירים.
הדיירים בבית זוכים למגוון רחב של שירותים וטיפולים, המוענק להם בידי צוות רב תחומי מקצועי ומיומן. על הצוות הזה נמנים רופא כללי, רופא גריאטרי, פסיכיאטר, רופא עיניים, רופא אף אוזן גרון, אחיות ומטפלים, וכן צוות פארא רפואי ובו פיסיותראפיסטים, מרפאים בעיסוק, דיאטנית, מדריכים מקצועיים וחברתיים ועובדת סוציאלית. עבודתם של אנשי המקצוע הללו נתמכת על ידי מתנדבים אשר מבקרים בבית האבות, על ידי שירות קריאת מצוקה אשר לחצניו, הפזורים בבית, מאפשרים קשר זמין ורציף בין הדיירים לבין אנשי הצוות, וכן על ידי אב הבית הדואג לתפעול ותחזוקה שוטפים של המבנה ושל הציוד שבו.
במסגרת השהות בבית האבות, דייריו מקבלים שירותים רפואיים, כגון: אבחון רפואי, הערכה תפקודית, ייעוץ שיקומי, טיפול פסיכולוגי, טיפול מונע ושירותי מרפאה, וכן ליווי ושירותים תומכים ונלווים ובהם: טיפול סוציאלי, טיפול פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק. אל הטיפול במצבם הגופני והרגשי של הדיירים נלוות בבית גם פעילויות פנאי, תרבות וחברה, אשר מעשירים את עולם התוכן של הדיירים ומוסיפים להם תחושת עשייה, סיפוק, עניין, ערך ומסוגלות. הדיירים נהנים משיחות עם חונכים מתנדבים, מפעילויות חברתיות מגוונות עם עמיתיהם בבית האבות, מהרצאות וחוגים בתחומים שונים אשר מותאמים לאוכלוסיית המתגוררת בבית, מטיולים, מהפעלות במועדון החברים, מקריאת ספרי ספריית בית האבות, מטיול בגינת הבית ואף משירותי מספרה.
בית אבות משכנות היובל, הממוקם בקרבת צומת נהריה וסמוך לחוף הים התיכון, נותן מענה מקיף לכלל צרכיהם של קשישים תשושים. בית האבות עשוי להוות בית חם עבור תשושים מאזור צפון הארץ, ולהקנות בכך שקט נפשי גם לבני משפחותיהם. הגישה אל הבית נוחה ופשוטה, ובני המשפחות מוזמנים לבקר את יקיריהם בו בכל עת.

שירותים

מרפאה
ריפוי בעיסוק
ייעוץ שיקומי/ טיפולי
גינה/חצר
חונכים/ מתנדבים
הערכה תפקודית
שירות קריאת מצוקה
מועדון
טיפול סוציאלי
טיפול מונע
טיפול פסיכולוגי
ספרייה
פעילות חברתית
הרצאות/חוגים
פיסיותראפיה
טיולים
חוגים
אבחון רפואי
מספרה

צוות

מרפאים בעיסוק
פסיכיאטר
מתנדבים
רופא עיניים
אחיות
רופא גריאטרי
פיסיותראפיסטים
דיאטנית
רופא כללי
מדריכים מקצועיים/שיקומיים
מנהל
רופא אף אוזן גרון
מטפלים
מדריכים חברתיים
עובדים סוציאליים
רופא אחר (ראה פירוט נוסף בקוד %7)
אב בית

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
הונגרית
שפות דיבור: 
עברית
שפות דיבור: 
ערבית
שפות דיבור: 
גרמנית
שפות דיבור: 
רומנית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

תשושים

מספר אנשים במחלקה: 
62
אזור לקבלה: 
מחוזי