מרכז ורה סלומונס - מחלקה סיעודית, כפר סבא

ישוב: 
כפר-סבא
בעלות: 
עמותה
ותק: 
1976
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
מגבלה אחרת
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
חודשי
אופן התשלום: 
פרטי
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

מרכז ורה סלומונס פועל בכפר סבא מזה כ-35 שנים, ובו דיור מוגן ומחלקה סיעודית. במחלקה הסיעודית מטופלים 28 חולים סיעודיים, תשושי נפש ומחלימים, תפקודה עומד בכל דרישות משרד הבריאות והיא פועלת תחת פיקוחו וברישיון.
במחלקה הסיעודית של המרכז מוענקת השגחה רפואית וסיעודית בכל שעות היממה. הצוות המטפל מורכב מרופא גריאטרי, אחיות, מטפלים ואנשי פרא-רפואה: מרפאים בעיסוק, פיסיותראפיסטים ודיאטנית. אל כל אלו נלווה כוח עזר של סטודנטים הלומדים את המקצועות הללו, וכן סיוע של עובדת סוציאלית, אשר מלווה גם היא את המטופלים ואת משפחותיהם. מתנדבים הנוהגים לבקר במקום מעניקים גם הם תשומת לב, אוזן קשבת ותמיכה לדיירי הבית. הטיפולים הפרא-רפואיים השונים ניתנים ליחידים ובקבוצות. פרט לאבחונים וטיפולים רפואיים, ניתנים במחלקה גם פדיקור וטיפולים אישיים, דוגמת רחצה, אשר מבוצעת מדי יום.
צוות העובדים הכללים של המרכז אחראי על משק הבית, ניקיונו ותחזוקתו, והוא מספק גם שירותי כביסה, גיהוץ ותיקונים, לרווחת דיירי המחלקה.
הדיירים מקבלים 5 ארוחות כשרות מדי יום, ומתגוררים בחדרים מרווחים ומוארים, אשר בכל אחד מהם יש מזגן ויציאה לגינה.
המבנה מוקף גינה גדולה ומטופחת, בה עשויים המטופלים לשבת, לנוח ולהנות מהאוויר הפתוח. נוסף עליה עומדים לרשותם גם ספריה ובית כנסת, המאפשרים העשרה רוחנית ואינטלקטואלית. כמו כן, מתקיימות במרכז הפעלות מאורגנות ומובנות, המותאמות לצרכים הייחודיים של כל דייר באופן אישי. מתוך מחשבה על כל הנחוץ לדיירים, ומתוך שאיפה להקל עליהם, להנעים את זמנם ולטייב את איכות חייהם, המרכז מעמיד לרשותם גם שירותי בנק ודואר, מספרה, וטיפולי מניקור.
מרכז ורה סלומונס נגיש מאד למשפחות המבקשות לבקר קרובים המתגוררים במקום, הודות למיקומו המרכזי, בקרבת צומת רעננה ובסמוך לקניון הצומת.

שירותים

ריפוי בעיסוק
פיסיותראפיה
ספרייה
מחלקה סיעודית
טיפול סוציאלי
פדיקור
טיפול אישי
אבחון רפואי
מתנדבים לתמיכה הדדית /ייעוץ הדדי
גינה/חצר
טיפול רפואי
בית כנסת

צוות

עובדים סוציאליים
אחיות
רופא גריאטרי
אב בית
עובדים כלליים
סטודנטים/סמינריסטים
מרפאים בעיסוק
מנהל
דיאטנית
מטפלים
פיסיותראפיסטים

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
כל השפות
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
28
אזור לקבלה: 
ארצי