בית אבות מעון הורים סיני, חיפה

ישוב: 
חיפה
בעלות: 
עמותה
ותק: 
1932
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
אופן הפנייה: 
פנייה לועדת הקבלה של המוסד
קריטריונים לקבלה: 
אישור ועדת קבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
לפי הקריטריונים של משרד הבריאות
אופן התשלום: 
תנאי תשלום כפופים לרמת תפקוד הקשיש
אופן התשלום: 
חודשי
אופן התשלום: 
לפי הקריטריונים של משרד הרווחה
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים ותשושים
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

בית אבות "מעון הורים סיני" ממוקם בחיפה, במקום יוקרתי מטופח ופורח. המיקום שלו במוך לנקודות עניין מרכזיות בעיר כגון מרכזי הקניות של מרכז חורב הופכים אותו לאטרקטיבי הן לקרובי משפחה המעוניינים לשכן את יקיריהם בסמוך למרכזי פעילות והן לקשישים עצמם המבקשים ליהנות מההזדמנות לקחת חלק בהוואי העירוני, יחד עם האפשרות להתגורר במקום שקט ונעים. בית האבות נמצא בפיקוחם של משרד הבריאות ומשרד הרווחה אשר מעניקים לו רישיון פעילות מטעמם. במקום מחלקות המתאימות למגוריהם של קשישים המוגדרים כעצמאיים , תשושים (סך הכל 102 מקומות) או סיעודיים (26 מקומות נופים) אשר מיועדים כולם לקהל המגיע מרקע דתי ומתגוררים במחוז בו נמצא בית האבות . צוות העובדים המסור והמקצועי מתאים את הטיפול והעזרה הנדרשת לכל אחד מהדיירים על מנת שיוכל לתפקד בצורה החיונית ביותר בשגרה.
בין השירותים החשובים ביותר המוענקים לדיירים במקום נמנים אבחון וטיפול רפואיים כמו גם השגחה רפואית צמודה בהתאם למצבו של הקשיש, הקפדה על חיי תרבות וחברה פעילים ככל האפשר המתאפיינים במגוון רחב של חוגים ופעילויות העומדים לרשות הדיירים, טיפול ותמיכה סוציאלית לנדרשים לכך, ועוד. על מנת להעשיר את חיי השגרה של המתגוררים במקום עומדת לרשותם ספריית השאלה ואילו על מנת לתרום להרגשה הביתית ולהבטיח את האפשרות לכך שהקשישים יוכלו לשמור על מנהגי הדת כחלק משגרתם נמצא במקום בית כנסת.
בית האבות מוקף גינת ירק מטופחת המאפשרת לחפצים בכך להנות מהנוף הירוק ומטיולים קצרים בחוץ. כמו כן, בבית האבות אנשי מקצוע המעניקים טיפולים פיזיותרפיים, חוגי התעמלות, ריפוי בעיסוק, מעניקים עזרה ביתית לקשישים הרוצים בכך ועוד. במטרה להפעיל במקום שירותי בריאות ברמה גבוהה אשר יקיפו את כל צרכי הקשישים, מעסיק בית האבות נוסף על רופא כללי ואחיות האמונות על שלומם של הדיירים גם רוקח וצוות לילה, בו ניתן להיעזר במקרה הצורך. נוסף על הצוות הרפואי הקשישים יכולים להיעזר במתנדבים ובעובדים הכלליים הנמצאים במקום ונוטלים חלק בשגרת הפעילות של הדיירים על מנת לסייע בידם בביצוע פעולות אותן הם מתקשים להשלים באופן עצמאי.

שירותים

טיפול רפואי
גינה/חצר
חוגים
מתנדבים לתמיכה הדדית /ייעוץ הדדי
פיסיותראפיה
מחלקה סיעודית
ספרייה
התעמלות
טיולים
טיפול סוציאלי
אבחון רפואי
שירותי עזרה ביתית
בית כנסת
טיפול מונע
שירותי אשפוז
הערכה תפקודית
ריפוי בעיסוק
מרפאה

צוות

מנהל
אחיות
מטפלים
פיסיותראפיסטים
רופא כללי
עובדים סוציאליים
עובדים כלליים
רוקח
מרפאים בעיסוק
אב בית
מתנדבים
צוות לילה

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
אנגלית
שפות דיבור: 
גרמנית
שפות דיבור: 
פולנית
הקשר דתי: 
דתי

עצמאיים ותשושים

מספר אנשים במחלקה: 
102
אזור לקבלה: 
מחוזי

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
26
אזור לקבלה: 
מחוזי