בית אבות כרמי בת ראובן (נוה גל), ירושלים

ישוב: 
ירושלים
בעלות: 
פרטית
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
מכתב הפניה
אופן התשלום: 
חודשי
מחלקות: 
מחלקה לתשושים
תיאור המוסד: 

בית האבות הירושלמי "כרמי בת ראובן" מציע מגוון רחב של פעילויות המותאמות במיוחד לבני גיל הזהב והגיל השלישי. עקב החשיבות הרבה שרואה הנהלת וצוות בית האבות בהענקת השירות המסור והמתאים ביותר למאפייני קהילה זו, פעילויות חברתיות ותרבותיות שמטרתן לשמור על הקשרים החברתיים, הפעילות הפיזית ותחומי העניין והגירויים המנטליים אליהם חשופים הקשישים המתגוררים במקום - מתקיימות באופן קבוע. נוסף על כך, בית האבות, הפועל תחת רישיון משרד הרווחה, מקפיד על העסקת צוותים מיומנים ומקצועיים ביותר בכל הקשור להענקת השירותים הרפואיים הנדרשים לדיירי הבית, כמו גם צוות אדמיניסטרטיבי מקצועי ומנוסה האחראי על תפעול שוטף תקין של המקום וארגון כל הפעילות המתרחשת בו. בית "כרמי בת ראובן" מפעיל מחלקה אחת בלבד – מחלקת התשושים, ובה 43 דיירים בלבד. כמות מצומצמת זו של דיירי קבע מאפשרת בין היתר את הטיפול החם, המסור והגישה האישית לה זוכה כל אחד מהקשישים המתגורר במקום.
בית האבות שם לו למטרה ליצור אווירה ביתית ותומכת ככל הניתן לקשישים. לצורך כך, עומדים לרשות הדיירים שירותים מגוונים ביותר כגון ייעוץ ומעקב סוציאלי, טיפול רפואי מהשורה הראשונה, עזרה בביצוע פעולות תפקוד יומיות (כגון האכלה, רחצה ואחרות – עבור הנזקקים לעזרה זו), כמו גם קשת רחבה של פעילויות וחוגים מהם יכולים הקשישים לבחור בהתאם לתחומי העניין שלהם, המועברים על ידי מדריכי חוגים ומדריכים הנמוסים בהעברת פעילויות חברתיות. הקהילה המתקבלת למחלקת התשושים מאפיינת בדרך כלל בבעיות התנהגות, בעיות רגשיות או נפשיות הדורשות עזרה, תמיכה ומעקב רפואי. לצורך כך עומדים לרשותם אפשרות של טיפול פסיכיאטרי, אנשי צוות המתמחים בריפוי בעיסוק, וטיפול תרופתי כחלק מהטיפול הרפואי המקיף לו הם זוכים.
נוסף על כך, בית האבות מפעיל מערך לוגיסטי לנוחיות הדיירים הכולל שירותי ארוחות מזינות ומותאמות לאורח החיים ומצבם הבריאותי, שרותי כביסה ושירותי ניקיון שוטף של החדרים, אחזקה ועוד – הנמצאים בתחום אחריותם של עובדי המשק הרבים, ואב הבית האחראי על הנושא.

שירותים

טיפול סוציאלי
שירותי כביסה
מעקב רפואי + טיפול תרופתי
טיפול רפואי
שירותי נקיון הבית
טיפול אישי
חוגים
מעקב רפואי/מונע
פעילות חברתית
התעמלות
טיפול פסיכיאטרי
ארוחות

צוות

מדריכי/מורי חוגים
עובדים כלליים
מנהל
מטפלים
אב בית
עובדים סוציאליים
רופא גריאטרי
אחיות

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
שפות אחרות
שפות דיבור: 
עברית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

תשושים

מספר אנשים במחלקה: 
43
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה