דיור מוגן בחיפה והקריות

מציג תוצאות 1 - 10 מתוך 39

דיור מוגן העמקים, קרית-ביאליק

ישוב: 
קרית-ביאליק
תיאור: 
דיור מוגן העמקים, קרית-ביאליק הינו דיור מוגן בקרית-ביאליק המכיל 129 מיטות ב-1 מחלקות: מחלקה לעצמאיים

בית חולים לחולים כרוניים נוף ים, קרית ים

ישוב: 
קרית-ים
תיאור: 
בית חולים לחולים כרוניים נוף ים, קרית ים הינו בית חולים בקרית-ים המכיל 124 מיטות ב-1 מחלקות: מחלקה לעצמאיים

בית מוגן צור שלום, קרית-ביאליק

ישוב: 
קרית-ביאליק
תיאור: 
בית מוגן צור שלום, קרית-ביאליק הינו דיור מוגן בקרית-ביאליק המכיל 56 מיטות ב-1 מחלקות: מחלקה לעצמאיים ותשושים

מגדלי אלישע, חיפה

ישוב: 
חיפה
תיאור: 
מגדלי אלישע, חיפה הינו דיור מוגן בחיפה המכיל 210 מיטות ב-1 מחלקות: מחלקה לעצמאיים

דיור מוגן יהודה הנשיא

ישוב: 
חיפה
תיאור: 
דיור מוגן יהודה הנשיא הינו דיור מוגן בחיפה המכיל 78 מיטות ב-1 מחלקות: מחלקה לעצמאיים

דיור מוגן, אור-עקיבא

ישוב: 
אור-עקיבא
תיאור: 
דיור מוגן, אור-עקיבא הינו דיור מוגן באור-עקיבא המכיל 89 מיטות ב-1 מחלקות: מחלקה לעצמאיים

דיור 55+, עכו

ישוב: 
עכו
תיאור: 
דיור 55+, עכו הינו דיור מוגן בעכו המכיל 84 מיטות ב-1 מחלקות: מחלקה לעצמאיים

דיור מוגן משען כרמל, יחידות דיור לעצמאיים

ישוב: 
חיפה
תיאור: 
דיור מוגן משען כרמל, יחידות דיור לעצמאיים הינו דיור מוגן בחיפה המכיל 210 מיטות ב-1 מחלקות: מחלקה לעצמאיים

דיור מוגן, בית מגורים לגימלאים - גלית, עמיגור, קרית-מוצקין

ישוב: 
קרית-מוצקין
תיאור: 
דיור מוגן, בית מגורים לגימלאים - גלית, עמיגור, קרית-מוצקין הינו דיור מוגן בקרית-מוצקין המכיל 121 מיטות ב-1 מחלקות: מחלקה לעצמאיים

דיור מוגן בית הנשיא, (נכסי משפחת שבי), חדרה

ישוב: 
חדרה
תיאור: 
דיור מוגן בית הנשיא, (נכסי משפחת שבי), חדרה הינו דיור מוגן בחדרה המכיל 86 מיטות ב-2 מחלקות: מחלקה לעצמאיים מחלקה סיעודית

חיפוש דיור מוגן בחיפה ובכלל הינו מאוד מבלבל. מהם דמי כניסה, מה עושים עם הפיקדון והאם חשוב שתהיה מחלקה סיעודית או לא חשוב - אלו רק חלק מהשאלות מעולם מושגים חדש ומבלבל. מאמר זה מכניס סדר בעולם המושגים ומהווה "שער כניסה" לעולם של הדיור המוגן.

דבר ראשון, כאשר מחפשים דיור מוגן, חשוב לעשות אבחנה בין דיור מוגן ציבורי לדיור מוגן פרטי. דיור מוגן ציבורי אלו דירות שנבנו בעיקר עבור אוכלוסיית הקשישים העולים שאין להם פתרון מגורים אחר. דיור זה הינו באחריות משרד הקליטה ומפעילות אותו חברות עמיגור. למי שמחפש דיור מוגן ציבורי מומלץ לפנות למשרד הקליטה על מנת לקבל פרטים נוספים. בהמשך המאמר בכל פעם שנדון בדיור מוגן מתייחס לדיור מוגן פרטי. חשוב גם להבין שדיור מוגן בניגוד לבתי אבות מיועד לקשישים עצמאיים.

עלויות דיור מוגן בחיפה - נושא העלויות הוא כל כך מגוון ושונה בין הבתים השונים ואפילו בין מסלולים שונים באותו הבית שאי אפשר לתת נתונים כלליים. חשוב להבין את המושגים הבסיסיים שמשתמשים בהם - פיקדון זהו סכום כסף התחלתי, לרוב מדובר בסכומי הגדולים מ-600,000 ש"ח אשר מפקידים בעת הכניסה לבית ומהם נלקחים "דמי שחיקה" שנתיים בשנים הראשונות לשהות בדיור המוגן. לאחר מכן סכום זה נשאר ברשות בית הדיור המוגן עד לעזיבת הבית או פטירה - במקרה זה הסכום שנותר חוזר למשפחות. התנאים סביב הפיקדון וטבלאות השחיקה מגוונים מאוד ומומלץ להיוועץ עם עורך דין בטרם חותמים על החוזה. בנוסף לדמי הפיקדון ישנו תשלום חודשי עבור השירותים השונים - סכום של אלפי שקלים בחודש עם שונות גבוהה בין המוסדות השונים.
חשוב מאוד לפני החתימה על החוזה לקרוא את כל הסעיפים הקטנים ולקבל ייעוץ משפטי שכן מדובר לרוב בסכומי כסף משמעותיים.

דיור מוגן בחיפה עם מחלקה סיעודית - מדוע חשוב שתהיה מחלקה סיעודית? משום שבמקרה הצורך הדייר לא יצטרך לעזוב את המקום שהוא רגיל אליו אלא לעבור למחלקה הסיעודית הקיימת במקום. דיור מוגן סיעודי בחיפה ניתן למצוא בכמה בתי דיור מוגן גדולים. חשוב לבדוק את תנאי המעבר ואת העלויות הכרוכות במעבר למחלקה הסיעודית לפני חתימת החוזה. כמובן שתמיד במידת הצורך ניתן לחפש בית אבות סיעודי, אולם מחלקה סיעודית באה למנוע את הצורך הזה.

דיור מוגן בחיפה עם מחלקה לתשושי נפש - קשישים תשושי נפש הינם קשישים הסובלים מדמנציה ומירידה מתמשכת ביכולות המנטליות והקוגניטיביות שלהם. ישנם בתי דיור מוגן המכילים גם מחלקה לתשושי נפש ומסוגלים לטפל בעת הצורך בקשישים הלוקים באלצהיימר בעת השהייה במיקום.

דיור מוגן בחיפה - לפני שמחליטים לאיזה מקום עוברים חשוב לבדוק תנאים נוספים: האם יש כימיה עם צוות המקום ועם האוכלוסייה השוהה בו? האם המקום נגיש מבחינת תחבורה? האם המקום קרוב למשפחה ולחברים? האם ישנו מרכז מסחרי בקרבת מקום? האם הטיפול הרפואי הניתן במקום מספק? מהן האפשרויות במקרה של התדרדרות במצב? האם ניתן לעבור למחלקה סיעודית במקום? האם ניתן להביא עובד זר בנוסף? האם המקום מתאים מבחינת היכולת הכלכלית?
כל אלו ועוד הן שאלות שצריכות להישאל לפני המעבר לבית הדיור המוגן.

לייעוץ והכוונה למציאת בית אבות או דיור מוגן ובכל הארץ ניתן להתקשר לטלפון - 053-336-2407.