דיור מוגן נופי ירושלים, ירושלים

ישוב: 
ירושלים
בעלות: 
פרטית
ותק: 
1989
פיקוח: 
משרד הרווחה
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
לא מיועד לאנשים עם מגבלת ניידות
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
שאלון השירות
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
חד פעמי + חודשי
אופן התשלום: 
חודשי
אופן התשלום: 
פרטי
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים
תיאור המוסד: 

אל מול נוף מרהיב של הרי ירושלים שוכן כבר למעלה מעשרים שנה בית הדיור המוגן נופי ירושלים. הבית פועל בפיקוח משאד הרווחה, ויש בו גם מחלקה סיעודית, הפועלת ברישיון ובפיקוח משרד הבריאות.
בית הדיור המוגן מאפשר לדייריו המבוגרים לקיים חיים עצמאיים ופעילים, בסביבה תומכת. הדיירים הם שמנהלים את הבית, המתפקד כמלכ"ר. המקום מהווה את ביתם של כ- 185 קשישים עצמאיים, המתגוררים ב- 170 דירות מרווחות בגדלים שונים. הדירות מעוצבות באופן מודרני, נעים ונוח, ומתהדרות בחלונות גדולים, אשר מכניסים אור ונשקף מהם נוף נאה. עם זאת, עיצוב הפנים של כל דירה נתון לשינוי, בהתאם לרצון הדיירים המתגוררים בה.
דיירי הבית נהנים מחברות בקהילה נעימה ותומכת, ומשותפות בקביעת המדיניות שלה ובתהליך קבלת ההחלטות הנוגעות אליה. אל המעלות הללו נלווים גם יתרונות הדיור המוגן, הכוללים שירותים תומכים ושמירה על ביטחון אישי ואיכות חיים גבוהה.
הצוות הרפואי הקבוע של הבית מכיר את דייריו באופן אישי ומעניק שירות רפואי בכל שעות היממה. בנוסף לכך, בכל דירה בבית מצוי לחצן מצוקה, וכל הדיירים מנויים ב'נטלי'.
פרט לשירותי בריאות, נהנים הדיירים משירות שמירה בכל עת, משירותי קבלה ומודיעין, משירותי אחזקה וניקיון של יחידות הדיור ושל השטחים הציבוריים, ממינימרקט, מחדר כביסה בשירות עצמי, ומהסעות למרכז מסחרי קרוב.
בבית פועלים באופן קבוע ספרייה, מועדון חברתי, בית כנסת, חדר כושר, פינת קפה וחדרי חוגים, לובי מרווח, פינות ישיבה ומרפסת גן. כל אלו מאפשרים מפגשי רעים, אירוח של בני משפחה ובילוי שעות הפנאי בהעשרה רוחנית ואינטלקטואלית ובפעילות גופנית. כמו כן, הבית מצטיין בפעילויות חברתיות תרבותיות מגוונות ובהן הרצאות, קונצרטים, מסיבות, סרטים, טיולים והשתתפות בפעילות תרבותית בקהילה.
המחלקה הסיעודית של 'נופי ירושלים' מאוישת בצוות מקצועי ומנוסה, בראשות מנהל המחלקה הגריאטרית של ביה"ח 'שערי צדק'. המחלקה משרתת דיירים אשר נחוצים להם טיפול סיעודי ארוך טווח, החלמה אחרי אשפוז, או טיפולי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק אחרי תאונה, שבר, אירוע מוחי, וכיוצא בזה. בבית 'נופי ירושלים' הם מקבלים טיפול מסור ומכבד, בהתאם להערכה רב-מקצועית מקיפה ולתוכנית טיפול אישית.

שירותים

חוגים
סיוע בשיפוץ/תיקון מכשירים
שירותי נקיון הבית
פעילות חברתית
מחלקה סיעודית
מועדון
שירותי כביסה
חדר כושר
מסעדה
ספרייה
הרצאות/חוגים
בריכת שחיה
סיוע בפניות לגורמים בקהילה
טיפול סוציאלי
מרפאה
חדר כביסה
ארוחות
מעקב רפואי/מונע

צוות

רופא כללי
מזכירות
אב בית
אחיות
עובדים כלליים
מנהל

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
אידיש
שפות דיבור: 
אנגלית
שפות דיבור: 
גרמנית
שפות דיבור: 
עברית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

עצמאיים

מספר אמשים במחלקה: 
185
אזור לקבלה: 
ארצי