דיור מוגן משען כרמל, יחידות דיור לעצמאיים

ישוב: 
חיפה
בעלות: 
משען
ותק: 
1956
רשת: 
משען
פיקוח: 
ועד ציבורי/ עמותה/ חברה
פיקוח: 
משרד הרווחה
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אין צורך במסמכים כלשהם
אופן התשלום: 
פרטי
אופן התשלום: 
חודשי
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים
תיאור המוסד: 

בית האבות משען כרמל מספק דיור מוגן מזה למעלה מחמישים שנה, והוא פועל תחת פיקוח וברישיון משרד הבריאות ומשרד הרווחה. בבית האבות מחלקה לתשושים ומחלקה סיעודית, אך הוא אינו מתאים לתשושי נפש או במקרים סיעודיים מורכבים.
על צוות בית האבות נמנים בעלי מקצוע מתחום הבריאות והרווחה, ובהם רופא כללי, רופא שיניים, אחיות, פודיאטריסט, תזונאית, רוקח ועובדת סוציאלית. הדיירים עוברים, לפי הצורך, אבחון רפואי והערכה תפקודית, ובהמשך מצויים תחת מעקב רפואי או טיפול מונע, ומקבלים ייעוץ שיקומי או טיפולי אם הוא דרוש. פרט לכך, ניתנים ב'משען כרמל' גם טיפולי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק.
בית הדיור המוגן משען כרמל מספק לדייריו סביבת מגורים מאובטחת ומאובזרת, מתוך שאיפה שכל דייר יוכל לנהל את חייו בה בפרטיות ובאופן עצמאי ככל האפשר. כל יחידות הדיור כוללות שירותים ומטבח, ויש בהן גם לחצני מצוקה. הדיירים יכולים לקיים משק בית עצמאי, או לחילופין להנות משירותי הכלכלה של בית האבות באופן חלקי או מלא - 'משען כרמל' מספק ארוחות, שירותי ניקיון ליחידות הדיור, שירות כביסה ושירות אחזקה.
לרשות דיירי בית האבות עומדים גם בית כנסת, ספרייה, מועדון, חדר אוכל, סופרמרקט ומספרה, המצויים במקום. בנוסף, הדיירים מוזמנים להשתלב בהרצאות, טיולים, פעילויות התעמלות וחוגים במגוון רחב של תחומים - יצירה, אמנות, תנ"ך, מחשבים, ברידג', דרמה, ספרות ועוד. הפעילות התרבותית הענפה המתקיימת במסגרת בית האבות כוללת גם את קיומה של מקהלה מקרב הדיירים, קיום הצגות וקונצרטים במקום, הקרנת סרטים ועריכת ימי עיון בנושאים שונים. ב'משען כרמל' מעודדים ניהול עצמאי של הפן החברתי בחיי כל דייר, על ידי הדייר עצמו, וכן מעורבות שלו בקבלת כל ההחלטות הנוגעות לחייו.
בית האבות משען כרמל ממוקם באזור מרכזי מאד - בסמוך לכבישים הראשיים המובילים אל חיפה ולתוכה, וקרוב מאד למרכז חורב. עם זאת, הוא מצוי ברחוב שקט, הגובל באזור עשיר בצמחיה טבעית, כך שנשמרים בו גם השלווה והנוף הפתוח.

שירותים

שירותי כביסה
ספרייה
טיפול שיניים
מועדון
חוגים
מספרה
מרפאה
בית כנסת
טיולים
התעמלות
שירות קריאת מצוקה
הרצאות/חוגים
מרפאת שיניים
שירותי עזרה ביתית
ארוחות
פיסיותראפיה

צוות

עובדים כלליים
מדריכים חברתיים
אחיות
אב בית
עובדים סוציאליים
מתנדבים
מטפלים
רופא כללי
מנהל

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
אנגלית
שפות דיבור: 
אידיש
שפות דיבור: 
עברית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

עצמאיים

מספר אמשים במחלקה: 
210
אזור לקבלה: 
ארצי