דיור מוגן לאוכלוסיה המבוגרת ''נופי השרון'' , נתניה

ישוב: 
נתניה
בעלות: 
פרטית
ותק: 
1995
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
פיקוח: 
משרד הרווחה
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
פרטי
אופן התשלום: 
חודשי
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

במרכזה הסואן של נתניה פועל מאז 1995 בית הדיור המוגן 'נופי השרון', הצמוד לקניון השרון.
המחלקה הסיעודית בבית מצוידת בציוד חדיש ומשרתת תריסר קשישים. היא מופרדת ממחלקת העצמאיים הגדולה, ועל שתיהן מפקחים משרד הבריאות ומשרד הרווחה.
דיירי המקום נהנים מהשגחה רפואית צמודה של אחות, 24 שעות ביממה. בנוסף, נערכים בבית ביקורי רופא ובדיקות שגרתיות וניתנים שירותי רווחה שונים על ידי עובדת סוציאלית.
פרט לצוות הרפואי ולמטפלים, הקשישים נהנים גם מטיפולי פיסיותרפיה וריפוי בעיסוק, אשר מיועדים לשפר ולשמר תפקודים יום יומיים, הכרוכים ביכולות פיזיות וקוגניטיביות שונות.
בית 'נופי השרון' מספק לדייריו את כל הארוחות הנחוצות להם. הבית מאובטח בכל שעות היממה, והוא מספק גם שירותי ניקיון, כביסה ואחזקת הדירה. דיירי הבית יכולים לבחור את יחידת המגורים המתאימה להם ביותר, מתוך מספר סוגי דירות. בכל הדירות ניתן למצוא חדר שינה ובו ארון קיר, חדר אמבטיה עם מפזר חום בטיחותי, מטבחון מצויד במקרר, תנור וכיריים קרמיות, וכן מערכת מיזוג אוויר, טלוויזיה בכבלים ולחצני מצוקה.
השטחים הציבוריים בבית מיועדים גם הם לשרת את הדיירים במיטב הנוחות, הבטיחות והרווחה. לשם כך מצויים בבית חדר אוכל גדול, קפיטריה, ספריה, בית כנסת, חדרי משחקים ומכון פיזיותרפיה. במרחבים ציבוריים אלו פוגשים הדיירים זה את זה, וכן מתקיימות בהם מדי יום פעילויות חברתיות - חוגים באנגלית ובעברית בתחומים שונים, כגון ציור ושירה, הרצאות, קונצרטים ושיעורי התעמלות ותנועה. הדיירים יוצאים מעת לעת לטיולים מאורגנים ומשותפים מחוץ לבית. כמו כן, הם עשויים ליהנות ממגוון רחב של שירותים קהילתיים אשר זמינים להם בקרבת הבית: היכל התרבות העירוני, קניון, בתי קפה, סניפי דואר ובנק ותחנת אוטובוס מרכזית.
מיקומו המרכזי של בית הדיור המוגן 'נופי השרון' מאפשר גישה מהירה וקלה גם למבקרים אשר מגיעים מחוץ לעיר, הודות לסמיכותו למחלף נתניה. כמו כן, הוא עשוי להשפיע לטובה על דיירי הבית הודות לפעלתנות הרבה שיש בו, ולריבוי מקומות הבילוי והשירותים הקהילתיים שסביבו.

שירותים

שירותי נקיון הבית
מעקב רפואי/מונע
הרצאות/חוגים
חדר כושר
ספרייה
ארוחות
טיפול אישי
חוגים
טיפול סוציאלי
הפעלת מחלקה סיעודית
פעילות חברתית

צוות

מטפלים
מרפאים בעיסוק
אחיות
רופא גריאטרי
מזכירות
פיסיותראפיסטים
עובדים סוציאליים
עובדים כלליים
מנהל

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
אנגלית
שפות דיבור: 
עברית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

עצמאיים

מספר אמשים במחלקה: 
106
אזור לקבלה: 
מחוזי

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
12
אזור לקבלה: 
מחוזי