דבורה בנורדיה, נורדיה

ישוב: 
נורדיה
בעלות: 
פרטית
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באמצעות משרד הבריאות (קוד)
אופן הפנייה: 
דרך קופת חולים
אופן הפנייה: 
דרך באמצעות משרד הביטחון
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
חודשי
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

בלב המושב השיתופי נורדיה שבשרון שוכן בית האבות הסיעודי 'דבורה בנורדיה'. בבית מטופלים במסירות קשישים סיעודיים ותשושי נפש, והוא פועל ברישיון משרד הבריאות.
הבית שוכן במבנה חדש, מואר ומטופח, וצוות העובדים בו מקפיד על מתן טיפול מקצועי תוך הענקת יחס חם לכל אחד מהמטופלים. בין אנשי הצוות הרפואי-טיפולי של הבית ניתן למצוא רופאה גריאטרית, אחים, אחיות ומטפלים, אשר מעניקים לדיירים מגוון טיפולים רפואיים וטיפולים אישיים. פיסיותראפיסטים ומרפאים בעיסוק מטפלים גם הם בקשישים, ובמסגרת טיפוליהם מסייעים לשפר את ביצועי המטופלים על מנת להביאם לכדי תפקוד מיטבי.
פרט להיבטים הגופניים, מושם בבית 'דבורה בנורדיה' דגש על שמירת זכויותיהם וכבודם של דיירי הבית, ועל פעילויות חברה שונות. עובדים סוציאליים מלווים באופן אישי את שהותו של כל דייר בבית האבות הסיעודי, ותומכים גם במשפחתו. בית האבות פועל במתכונת של בית פתוח - שעות הביקור בו אינן מוגבלות, והצוות דוגל בשיתוף המשפחות ובהתייעצויות לאורך הטיפול ובתהליך קבלת ההחלטות.
צוות העובדים הכלליים של בית האבות דואג לצרכים שונים אשר מהווים גם הם חלק מרווחתם של הקשישים - הוא מבצע עבורם שירותי ניקיון וכביסה, ואחראי על הכנת הארוחות והגשתן, בהתאם להנחיות מדוקדקות של תזונאית הבית.
הקשישים נהנים משירותי הספרייה ובית הקפה של הבית, וכן מהפעלות של מטפלת בגינון, טיפול בבעלי חיים, טיפול אסתטי אישי, פעילויות חברתיות עשירות ויצירתיות, פעילות בחדר הכושר של המקום, ותפילות בבית הכנסת.
בית האבות הסיעודי 'דבורה בנורדיה' מעניק לדייריו טיפול סיעודי מקצועי, יחס מכבד ותומך ואווירה כפרית. מחדרי המגורים וממרפסות הבית נשקפים פרדסי היישוב, אשר משרים אווירה טבעית ונינוחה, ובגינתו המטופחת ורחבת הידיים של הבית פזורות פינות חמד להנאת הדיירים ואורחיהם. המבקרים את יקיריהם המטופלים במקום נהנים, אם כן, מאירוח באווירה כפרית, במרחק נסיעה קצרה בלבד מאזור המרכז, ומגישה נוחה הודות לסמיכותו של היישוב נורדיה לצומת בית ליד.

שירותים

פעילות חברתית
תעסוקה
ארוחות
טיפול סוציאלי
בית כנסת
חדר כושר
ספרייה
גינה/חצר
טיפול אישי
בית קפה
פיסיותראפיה
שירותי כביסה
טיפול רפואי
מחלקה סיעודית

צוות

מטפלים
מנהל
רופא גריאטרי
אחיות
עובדים סוציאליים
מזכירות
עובדים כלליים
פיסיותראפיסטים

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
עברית
שפות דיבור: 
שפות אחרות
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
36
אזור לקבלה: 
מחוזי