גן בעיר- בית גלבוע, רמת גן

ישוב: 
רמת-גן
בעלות: 
פרטית
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
חודשי
אופן התשלום: 
חד פעמי + חודשי
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

בית האבות 'בית גלבוע - גן בעיר', הפועל במרכז העיר רמת גן ברישיון משרד הבריאות, שם לו למטרה להעניק לדייריו חיים טובים לאחר גיל הפרישה. המקום מהווה את ביתם של 120 דיירים עצמאיים, ומחלקתו הסיעודית משרתת 34 קשישים תשושים וסיעודיים.
במחלקה הסיעודית הקטנה הזו מתקיימות פעילויות מגוונות, ועובד בה צוות רפואי וסיעודי קבוע, אשר נותן מענה לצרכי הדיירים 24 שעות ביממה. בראש הצוות הזה, אשר חברים בו אחיות ומטפלים, עומדים רופאה, הנמצאת במחלקה במשרה מלאה שישה ימים בשבוע, ורופא מייעץ בכיר המתמחה בתחום הגריאטריה.
חדר הפיזיותרפיה של הבית מצויד היטב, ופיזיותרפיסטים מקצועיים, בעלי רקע בעבודה שיקומית, מטפלים בו בדיירי המחלקה שישה ימים בשבוע. דיירי המחלקה ובני משפחותיהם זוכים גם לתמיכה, לייעוץ ולליווי סוציאלי מעובדת סוציאלית, אשר מסייעת גם במימוש זכויות מול מוסדות ממשלתיים.
על מנת להתאים לאוכלוסיית הקשישים הסיעודיים ולצרכיה, המחלקה פרושה על פני קומה אחת, אשר במרכזה מצויים חדר האוכל והלובי. מחדר האוכל ניתן לצאת אל מרפסת שמש רחבת ידיים, אשר פזורים בה כדים ועציצים, והיא משקיפה אל גן גדול עם מדשאות, עצים ומתקני שעשועים צבעוניים לילדים. חדרי המגורים במחלקה גדולים ומרווחים, וגם מחלונותיהם נשקף נוף הגן הזה. שטחי המחלקה הסיעודית עצמה צבעוניים, מטופחים, ומקושטים בעבודות יד מרשימות של הדיירים. כל אלו נועדו להנעים את שהותם של דיירי המחלקה, לעשותה נוחה, ולהשרות אוירה של רוגע ושמחה.
במסגרת המחלקה מתקיים מגוון רחב של פעילויות חברתיות ואינטלקטואליות, אשר גם להן פן טיפולי וחשיבות רבה לתחושת המסוגלות והעניין של הדיירים. על הפעילות הללו נמנים הרצאות, שירה בציבור, טיפול במוסיקה, טיפול באמצעות בע"ח, שיעורי אקטואליה, חוג בישול, משחקי חברה, עבודות יד והתעמלות קבוצתית.
בית האבות 'בית גלבוע - גן בעיר', כשמו כן הוא: נהנה מסביבה פסטורלית הודות לסמיכותו לגן דוד המלך, במקביל למיקומו המרכזי, בלב העיר, מרחק קצר בלבד ממחלף הרכבת שעל דרך איילון.

שירותים

טיפול רפואי
טיפול אישי
הרצאות/חוגים
מספרה
פיסיותראפיה
התעמלות
גינה/חצר
טיפול סוציאלי
חדר כושר
מחלקה סיעודית
ריפוי בעיסוק
ספרייה
חוגים
מעקב רפואי + טיפול תרופתי
בית כנסת
פעילות חברתית
טיולים
תעסוקה
מועדון
בית קפה
שירותי כביסה
ארוחות
בריכת שחיה

צוות

מזכירות
אב בית
רכז תעסוקה
עובדים סוציאליים
עובדים כלליים
פיסיותראפיסטים
מטפלים
ספרית
אחיות
מנהל
רופא כללי
מרפאים בעיסוק

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
עברית
שפות דיבור: 
שפות אחרות
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

עצמאיים

מספר אמשים במחלקה: 
120
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
34
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה