בית אבות סיעודי עמל לי ולך, יסעור

ישוב: 
יסעור
בעלות: 
קיבוץ/התנועה הקיבוצית
ותק: 
1996
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באמצעות משרד הבריאות (קוד)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
פרטי
אופן התשלום: 
חודשי
אופן התשלום: 
לפי הקריטריונים של משרד הבריאות
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

בית האבות הסיעודי "עמל" שייך לרשת בתי האבות בשם זה ומתמקד בהענקת שירותים המתאימים במיוחד לאוכלוסיית הקשישים המוגדרים כסיעודיים. היות ומצבם הגופני של רבים מהקשישים הללו לא מאפשר להם לבצע בצורה עצמאית פעולות רבות המוגדרות בתור בסיסיות או יומיות, כגון רחצה, הליכה, אכילה ואחרות – מותאם צוות בית האבות לצרכים מיוחדים אלו והוא כולל אנשי צוות מקצועיים מהשורה הראשונה המנוסים בהענקת טיפול סיעודי. בבית האבות, השוכן בקיבוץ יסעור הממוקם בצפון הארץ לא רחוק מהעיר כרמיאל, חדרים המתאימים למשכנם של 36 קשישים סיעודיים מהאיזור והמחוז בו נמצא בית האבות. המוסד החל את פעולתו עוד בשנת 1996 והוא מעניק דיור, שירותים רפואיים ופעילות חברתית ותרבותית ענפה לדייריו מאז ועד היום. הפיקוח על המקום נעשה על ידי משרד הבריאות, המעניק לבית אבות רישיון מטעמו.
צוות בית האבות והנהלתו מאמינים כי שגרת חיים פעילה ורמת חיים גבוהה ככל הניתן צריכים להיות חלק בלתי נפרד מחיי הקשישים המתגוררים במקום. לצורך כך, מפעילים צוותי בית האבות פעילויות שונות בהתאם לרמת התפקוד של הקשישים ותחומי העניין שלהם. כך למשל, ניתן לקבל במקום שירותי פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, שירותי טיפוח כגון פדיקור ועוד. לרשות הדיירים עומדת גם מערכת קריאת מצוקה המאפשרת הזעקה פשוטה ומהירה של צוות רפואי אל מקום הימצאו של הקשיש במקרה חירום. בית עמל "לי ולך" מאפשר למעוניינים בכך שירותי נופשון בצורת אשפוז קצר מועד. אשפוז קצר מתאים בדרך כלל לחולים לאחר ניתוח או פרוצדורה רפואית אחרת הנדרשים לתקופת החלמה והתאוששות קצרה, הנעשית תוך השגחה רפואית על בריאותם.
הטיפולים הרפואיים במקום כוללים לא רק בדיקות מותאמות אישית לקשישים אלא גם שירותי מעקב רפואי רציף ורפואה מונעת המתאימה לאורח החיים במקום. הצוות הרפואי האמון על בריאות הדיירים כולל אחיות, רופאים, פיזיותרפיסטים, עובדים סוציאליים אשר מתוקף תפקידם לדאוג לתמיכה הנפשית של בני גיל הזהב השוהים במקום. נוסף על אלו, הדיירים מקבלים עזרה רבה ממטפלים ומהעובדים הכלליים של בית האבות העומדים לרשותם בכל עת.

שירותים

פיסיותראפיה
פדיקור
טיפול רפואי
מעקב רפואי/מונע
שירות קריאת מצוקה
ריפוי בעיסוק
תעסוקה
מחלקה סיעודית
פעילות חברתית
מספרה
אשפוז קצר מועד
טיפול סוציאלי
ארוחות

צוות

אחיות
עובדים כלליים
פיסיותראפיסטים
עובד/ת תעסוקה
מטפלים
עובדים סוציאליים
רופא כללי

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
רוסית
שפות דיבור: 
אידיש
שפות דיבור: 
עברית
שפות דיבור: 
ערבית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
36
אזור לקבלה: 
מחוזי