בית אבות סיעודי כרמל (בית אחוה), יגור

ישוב: 
יגור
בעלות: 
קיבוץ/התנועה הקיבוצית
ותק: 
1980
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באמצעות משרד הבריאות (קוד)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
אישור ועדת קבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
פרטי
אופן התשלום: 
לפי הקריטריונים של משרד הבריאות
אופן התשלום: 
חודשי
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

בית האבות שוכן בתוך קיבוץ יגור, הממוקם למרגלות הר הכרמל הסמוך לעיר הצפונית חיפה. מיקום זה מעניק לבית האבות את היתרון המורגש של סביבה ירוקה, פסטורלית ונעימה, במסגרת בית אבות המעניק שירות אינטימי ובעל סטנדרטים גבוהים לקהילה מצומצמת ביותר של דיירים. בבית האבות מחלקה אחת בלבד – המחלקה הסיעודית, אשר מיועדת לקלוט אליה 30 דיירים מהמחוז הקרוב לקיבוץ יגור. הבעלות על בית האבות שייכת אף היא לקיבוץ, ואילו הפיקוח על הניהול שייך בין היתר למשרד הבריאות המעניק לו רישיון פעילות.
הפעילות ואופי המגורים במקום מותאמים במיוחד לאופי הדיירים הסיעודיים, אשר אינם מסוגלים עוד לדאוג בעצם לצרכי השגרה הבסיסיים ביותר. על מנת להעניק להם את שירותי הרפואה המתאימים להם ביותר, בית האבות מפעיל מערך מגוון של אחיות, עובדים סוציאליים, רופאים ועוד. מטרתם של אלו היא להתאים את השירות הרפואי המתאים ביותר לכל קשיש בבית האבות ולדאוג לכך שהשירות הרפואי אותו יקבל יהיה ברמה הגבוהה ביותר. נוסף על אלו, בית האבות נעזר בעובדים כלליים, פיזיותרפיסטים ומטפלים אישיים על מנת לתמוך בקשישים בצורה רציפה במשך כל שהותם במקום ולסייע להם בכל אשר יידרש על מנת ליצור סביבה תומכת, חמה ומהנה עבורם. עבור קשישים היכולים להיעזר בשירותים אלו, קיים במקום מערך פיזיותראפי ושירותי ריפוי בעיסוק.
בית האבות מציע לדייריו שירותים רבים אשר מטרתם לשמור על אורח חיים בריא ופעיל ככל הניתן. כך למשל, הדיירים נהנים ממערך מסודר של ארוחות חמות ומזינות המתאימות לאורח חייהם ומאפייני בריאותם, שירותי כביסה, שירותי ניקיון כמו גם שירותים חברתיים שונים. עבור קשישים אשר נמצאים בתהליך שיקום רפואי, לאחר אירוע רפואי או ניתוח, מציע בית אחוה אשפוז קצר מועד לצורך התאוששות והחלמה תחת השגחה רפואית צמודה ותנאים המתאימים לכך מבחינה רפואית. ההשגחה על רמת שירות גבוהה נעשית הודות לפעילותם השוטפת של אב הבית והעובדים הכלליים המועסקים במקום, האחראים על התכנון הלוגיסטי ותפעול השירותים השונים והפעילויות המתקיימות במקום ומתוך הבנה של הצרכים המיוחדים של האוכלוסיה המתגוררת בבית האבות.

שירותים

שירותי כביסה
טיולים
מחלקה סיעודית
תעסוקה
אשפוז קצר מועד
טיפול רפואי
פיסיותראפיה
ארוחות
פעילות חברתית
שירותי נקיון הבית
מספרה
התעמלות
טיפול סוציאלי
ריפוי בעיסוק
מעקב רפואי/מונע

צוות

עובדים כלליים
עובד/ת תעסוקה
אחיות
עובדים סוציאליים
מטפלים
רופא כללי
פיסיותראפיסטים
אב בית

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
עברית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
30
אזור לקבלה: 
מחוזי