בית אבות סיעודי בית דורות, גן שמואל

ישוב: 
גן-שמואל
בעלות: 
קיבוץ/התנועה הקיבוצית
ותק: 
1979
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באמצעות משרד הבריאות (קוד)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
פרטי
אופן התשלום: 
לפי הקריטריונים של משרד הבריאות
אופן התשלום: 
חודשי
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

בית האבות "בית דורות" מקבל אליו דיירים בהתאם לשיטת הקודים של משרד הבריאות (כאשר על פי שיטה זו, בכל שנה מוקצים מספר מוגבל של מקומות מסובסדים בבתי אבות לקשישים אשר עומדים בקריטריונים אשר נקבעו לכך. הקריטריונים מתייחסים הן למצבו הרפואי של הקשיש והן ליכולת הכלכלית שלו ושל בני משפחתו לממן את השהות בבית האבות המדובר). בית האבות, הפועל מאז שנת 1979 פועל בהתאם לרישיון משרד הבריאות ומקבל אליו קשישים המתאימים למחלקה הסיעודית – היחידה הפועלת במקום. כמו כן, השהות בבית האבות מיועדת לקשישים המתגוררים במחוז הסמוך אליו.
על מנת לעזור לדיירי המקום להשתלב בצורה הנוחה והקלה ביותר בשגרת החיים המאפיינת בית אבות, קיים במקום צוות מגוון של עובדים ובעלי מקצועות מתחום הרפואה והסיעוד, אשר מתפקידם לתרום ככל הניתן לאורח חיים מהנה ובריא של הקשישים. בדיקות רפואיות שוטפות מתבצעות על ידי צוות מיומן כדבר שבשגרה על מנת להבטיח ככל הניתן השגחה נאותה על בריאות הקשישים, בהתאם למאפיינים השונים הקשורים לבריאות בגיל השלישי. האחריות על כל נושאי הבריאות והרפואה נתונה בידיו של רופא הנמצא במקום, אשר לצורך ביצוע תפקיד זה נעזר בצוות האחיות. שירותים רפואיים מיוחדים ניתנים על ידי פיזיותראפיסטים מנוסים המתאימים טיפול אישי לקשישים הנדרשים לכך, עובדים סוציאליים המעניקים לדיירים את התמיכה הנדרשת להם, מטפלים כלליים בהם ניתן להיעזר בשגרת היום כאשר יש בכך צורך וגם קלינאי תקשורת הפועלים במקום.
בית האבות מציע מגוון שירותים רחב לקשישים הבוחרים בו להיות להם לבית מגורים. כך למשל, לדיירים מוגשות ארוחות מזינות וטריות באופן קבוע, והמזון אף מותאם לדרישות הרפואיות שלהם. מעבר לכך, ניתן לקבל במקום גם טיפולי שיניים, טיפולי פיזיותרפיה, שירותי ריפוי בעיסוק ועוד. היות וחשיבות השמירה על רצף התקשורת ויחסי הקרבה עם בני המשפחה, מוצעות בבית האבות גם פעילויות אשר מהם יכולים הקשישים להנות יחד עם בני משפחתם המגיעים לבקר אותם. מעבר לאלו, מוצעים לקשישים שירותים שונים כגון שירותי מספרה, עזרה ביתית, פעילות חברתית מגוונת ואחרים.

שירותים

מחלקה סיעודית
מספרה
שירות קריאת מצוקה
שירותי עזרה ביתית
אשפוז קצר מועד
ריפוי בעיסוק
התעמלות
פיסיותראפיה
פעילות חברתית
טיפול רפואי
טיפול שיניים
פעילות לבני המשפחה
טיפול סוציאלי
מעקב רפואי/מונע
ארוחות

צוות

פיסיותראפיסטים
אחיות
מטפלים
עובדים כלליים
קלינאי תקשורת
רופא כללי
עובדים סוציאליים

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
עברית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
16
אזור לקבלה: 
מחוזי