בית אבות בית סביון, כפר גלעדי

ישוב: 
כפר-גלעדי
בעלות: 
קיבוץ/התנועה הקיבוצית
ותק: 
1997
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
אופן הפנייה: 
באמצעות משרד הבריאות (קוד)
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
חודשי
אופן התשלום: 
לפי הקריטריונים של משרד הבריאות
אופן התשלום: 
פרטי
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

בית האבות הסיעודי 'סביון', אשר בקיבוץ כפר גלעדי, פועל מאז 1995 עם רישיון מטעם משרד הבריאות. הבית מהווה מקום מגורים ל-23 קשישים תלותיים או בעלי צרכים סיעודיים, שהם חברי הקיבוץ או תושבי הסביבה.
הצוות הרפואי והטיפולי המועסק במקום הוא מיומן ומסור, והופך את המקום לבית בטוח, נוח ומטפח עבור דייריו. חברים בו רופאה המתגוררת בקיבוץ, אח מוסמך המתמחה בגריאטריה, אחיות ומטפלות סיעודיות, אשר דואגים למעקב רפואי בכל שעות היממה, ומעניקים טיפולים רפואיים, טיפולים מונעים וטיפולים אישיים. בית האבות ממוקם בקרבת מרפאת הקיבוץ, אשר עומדת לשירותם של דייריו באם מתעורר בכך צורך. העובדת הסוציאלית של הבית מטפלת במגוון נושאים הקשורים ברווחתו של הקשיש המטופל במקום. נוסף עליהם, מטפלות בדיירים גם פיזיותרפיסטית ומרפאה בעיסוק, אשר מנחות את הדיירים ומסייעות להם בביצוע פעילויות התעמלות ובהפעלות תעסוקתיות שונות, איש איש בהתאם לצרכיו, ליכולותיו ולקשייו. הדיירים נהנים גם מפעילויות ענפות בהנחייתם של מפעילה חברתית, של מדריכות התעמלות לקבוצות וליחידים ושל מתנדבים מהקהילה. כך למשל, מתקיימות בבית ובסביבתו: התעמלות בקבוצה, דינמיקה קבוצתית ואישית בעזרת דפדוף באלבומים והעלאת זיכרונות, שיחות בענייני אקטואליה, מפגש עם חיות מחמד, עבודה במרכז התעסוקה 'סביונית' הסמוך, פעילות ב'בית ותיקי הגליל' הצמוד למכללת תל-חי ושמירת קשר עם בני משפחה רחוקים בעזרת מחשב.
בית האבות מספק לדייריו פעילות לגוף כמו גם לנפש, ומקפיד אף על טיפוח, באמצעות שירותי המספרה שבו. במסגרת הדאגה המקפת לכלל ההיבטים בחיי הדיירים, צוות הבית שומר על קשר גם עם בני משפחות הדיירים.
צוות הבית מכין ומגיש לדייריו את כלל הארוחות הנחוצות להם, תוך מעקב והקפדה על תזונה נכונה, בסיוע צמוד של תזונאית המקום.
בכל אחד מחדרי המגורים מתגוררים שניים מדיירי בית האבות. בכל חדר מצויים חדר שירותים, טלפון ולחצן קריאה.
בית האבות 'סביון' בכפר גלעדי הוא בית אבות סיעודי, עם אווירה משפחתית וכפרית, בסביבה שקטה, מטופחת ושופעת בטבע. הבית, אשר בבעלות הקיבוץ, מאפשר שהות בו גם במתכונת של אשפוז קצר מועד.

שירותים

טיפול רפואי
מעקב רפואי/מונע
פיסיותראפיה
מספרה
פעילות חברתית
מחלקה סיעודית
ריפוי בעיסוק
טיפול סוציאלי
תעסוקה
התעמלות
אשפוז קצר מועד
ארוחות

צוות

מטפלים
עובדים כלליים
רופא כללי
פיסיותראפיסטים
מרפאים בעיסוק
עובדים סוציאליים
דיאטנית
אחיות

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
עברית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
23
אזור לקבלה: 
מחוזי