בית אבות בית סבאבא, קיבוץ רמת רחל

ישוב: 
רמת-רחל
בעלות: 
קיבוץ/התנועה הקיבוצית
בעלות: 
פרטית
ותק: 
2004
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
חודשי
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

"בית סבאבא" הנמצא בקיבוץ רמת רחל נהנה מכל היתרונות של מגורים בסביבה קיבוצית: הבית מוקף בנופים ירוקים ומטופחים, דשאים וגינות המתוחזקות על ידי הקיבוץ וממוקם בלב איזור שקט ופסטורלי, הרחק מההמולה של העיר. קרבתו לשכונות ירושלים מאפשרת גישה נוחה אל המקום עבור מי שחפץ לבקר את הדיירים. נוסף על האווירה המתאימה למגוריהם של קשישים המבקשים ליהנות מפינה שקטה עם אורח חיים מגוון ופעיל, בית האבות נמצא בלב קהילה תומכת ומעודדת, המשתפת את בני המקום בפעילויות ובהווי הקיבוצי: טקסי קבלת השבת של תושבי בית האבות מתנהלים במשותף עם ילדי הגנים וחברי הקיבוץ, לרווחתם והנאתם של כל הצדדים הלוקחים חלק בפעילות זו. הנהלת בית האבות כמו גם צוות העובדים מאמינים בגישה תומכת ומכבדת כלפי הדיירים, תוך כדי הקפדה על תשומת לב ליכולותיו האישיות של כל דייר ומצבו הבריאותי על מנת להעניק לו את הטיפול המתאים לו ביותר.
בית האבות "בית סבאבא" מכיל מחלקה אחת בלבד המיועדת לקהילת הקשישים הסיעודיים המגיעים למקום מהמחוז הקרוב, והיא מונה 24 מיטות בלבד. האוכלוסייה במקום מגוונת ביותר וכוללת דוברי שפות שונות, ביניהן עברית, אנגלית ואחרות. לרשות דיירים אלו עומד צוות רחב ביותר של אנשי מקצוע מתחומים שונים, אשר תפקידו לספק את צרכי הקשישים בצורה הטובה, האישית והמותאמת להם ביותר. שירותים אלו כוללים תכנון פעילויות תרבותיות וחברתיות למיניהן כגון העברת הרצאות בנושאים אקטואליים וקיום חוגים במקום, המהווים פעילות אינטלקטואלית חשובה ומדרבנת עבור חברי המחלקה הסיעודית.
נוסף על כך, צוות בית האבות מקפיד על שירותים רפואיים בסטנדרט גבוה ביותר בכל הקשור לשמירה על בריאותם של הקשישים במקום. שירותים אלו, המתבצעים על ידי מערך רפואי הכולל רופא גריאטרי, אחיות, צוות מטפלים, עובדים סוציאליים, עובדים העוסקים בריפוי בעיסוק ועוד – חשובים ביותר על מנת להקפיד על מעקב צמוד אחרי מצב בריאותם של הקשישים כמו גם שינויים והתאמות בטיפול אותו הם צריכים. מעבר לכך, קשישים הנדרשים לעזרה בביצוע פעולות יומיות כגון רחצה, אכילה או הלבשה, זוכים לעזרה מהמטפלים המסורים והמקצועיים הנמנים עם אנשי הצוות במקום.

שירותים

מעקב רפואי/מונע
ארוחות
מחלקה סיעודית
הפעלת שירות קריאת מצוקה
פיסיותראפיה
תעסוקה
פעילות חברתית
טיפול רפואי
טיפול סוציאלי
טיפול אישי
ריפוי בעיסוק
הרצאות/חוגים

צוות

עובדים סוציאליים
עובדים כלליים
מזכירות
פיסיותראפיסטים
רופא גריאטרי
מנהל
מטפלים
אחיות
אב בית
מרפאים בעיסוק

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
אנגלית
שפות דיבור: 
עברית
שפות דיבור: 
שפות אחרות
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
24
אזור לקבלה: 
מחוזי