בית נוה הורים,בורוכוב רעננה בע''מ, רעננה

ישוב: 
רעננה
בעלות: 
פרטית
ותק: 
1968
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
אופן הפנייה: 
פנייה לועדת הקבלה של המוסד
קריטריונים לקבלה: 
לא מיועד לחולים סיעודיים
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
פרטי
אופן התשלום: 
חודשי
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים ותשושים
תיאור המוסד: 

בית נוה הורים, בורכוב רעננה בע"מ, רעננה
בתי אבות שונים נבדלים בסוגים שונים של פרמטרים, אשר אחד מהם הוא סוג האוכלוסיה המתגוררת בהם. בתי אבות המיועדים לקשישים סיעודיים או תשושי נפש מתאפיינים מעקב רפואי צמוד יותר, צוות רפואי נרחב ומגוון יותר וציוד מתאים, ואילו בתי אבות המיועדים לקשישים המוגדרים כעצמאיים או כתשושים, כלומר קשישים אשר במידה רבה מסוגלים לדאוג לעצמם ולתפקד באופן עצמאי – שמים דגש על פעילות פנאי מגוונת, על סיוע קל לנזקקים לכך ושירותים משלימים. בית האבות "בורוכוב רעננה בע"מ" שייך לקטגוריה השנייה, היות והוא מיועד לקשישים עצמאיים ותשושים (בבית האבות מחלקה יחידה, עם 27 מקומות עבור דיירים אלו).
השירותים והפעילויות השונות הנערכות בית האבות מותאמות במיוחד לצרכיה של אוכלוסיה זו: קשישים צלולים, מתפקדים באופן עצמאי לרוב, אשר מעוניינים להעשיר את חיי הפנאי, התרבות והחברה שלהם, ולהיות קרובים לסיוע והשגחה רפואיים, למקרה בו יעלה הצורך להיעזר בהם. חיי הפנאי מתבססים על מפגשים – כגון מפגשי מועדון ומפגשי התעמלות, הרצאות, חוגים, ואף שירותי ריפוי בעיסוק. היות ומדובר בקשישים ניידים (אף אם חלקם נזקק לסיוע קל לשם כך), ישנו יתרון לגינת הירק ולחצר המטופחת המקיפים את בית האבות, בהם ניתן ליהנות מאווירת השלווה ומטיולים במזג אוויר נוח.
שירותים משלימים נוספים הקיימים במקום מיועדים לאפשר לדיירים לקיים שגרת חיים נוחה ולתרום לאיכות חיים גבוהה של בני גיל הזהב. ניתן להזמין שירותי מספרה, להשתתף בשירות של ייעוץ שיקומי וטיפולי, להסתייע בביקורי בית ולפנות לעובדים הסוציאליים הנמצאים במקום על מנת להתייעץ או רק להיעזר באוזן קשבת. לבית האבות אף ביטאון משלו המאפשר לדייריו להתעדכן אודות האירועים המתוכננים והנושאים האקטואליים שעל הפרק, ולסייע לבני משפחת הקשישים להיות מעורבים ומעודכנים לגבי חיי השגרה בבית האבות.
אנשי הצוות ב"בית נוה הורים" דואגים להעניק לדיירים את הטיפול המקצועי והמסור ביותר. על אנשי המקצוע במקום נמנים רופא כללי, צוות אחיות, מטפלים ועובדים כלליים, מרפאם בשיטות מגוונות (מוזיקה, אמנות וטיפול בתנועה), כמו גם מרפאים בעיסוק ועובדים סוציאליים. פעילויות הפנאי מתוכננות ונערכות על ידי אנשי מקצוע מהתחום ומדריכים חברתיים.

שירותים

ייעוץ שיקומי/ טיפולי
טיפול מונע
מספרה
התעמלות
טיפול רפואי
חוגים
הרצאות/חוגים
ריפוי בעיסוק
הערכה תפקודית
ביקורי בית/מעקב
גינה/חצר
מרפאה
טיפול סוציאלי
מועדון
הסברה/ עלון, דף קשר, ביטאון
שירות קריאת מצוקה

צוות

מנהל
עובדים סוציאליים
מרפאים במוסיקה/ בתנועה/ אמנות
מטפלים
רופא כללי
אחיות
מרפאים בעיסוק
מדריכים חברתיים
עובדים כלליים

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
גרמנית
שפות דיבור: 
צרפתית
שפות דיבור: 
עברית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

עצמאיים ותשושים

מספר אנשים במחלקה: 
27
אזור לקבלה: 
מחוזי