בית אבות בית ליליאן, עכו

ישוב: 
עכו
בעלות: 
פרטית
ותק: 
1999
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
אופן הפנייה: 
דרך המחלקה לשירותים חברתיים
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
מכתב הפניה
אופן התשלום: 
לפי הקריטריונים של משרד הבריאות
אופן התשלום: 
חודשי
אופן התשלום: 
פרטי
אופן התשלום: 
לפי הקריטריונים של משרד הרווחה
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים
מחלקות: 
מחלקה לתשושים
תיאור המוסד: 

בית האבות נמצא בעכו שבגליל המערבי, ומיועד למגוריהם של קשישים תשושים ועצמאיים. בית אבות זה מתאפיין במיקום נוח ושקט עבור הדיירים והמבקרים. המוסד הוא בעל צביון דתי, מיועד למעל מאה דיירים היכולים לאכלס את מבני המגורים וכולל אנשי צוות המעניקים שירות לאוכלוסיה רחבה הדוברת שפות רבות: רומנית, מרוקאית, לדינו ופורטוגזית, ספרדית, רוסית וכמובן גם עברית. בית ליליאן, המאפשר שירותי נופשון (respite ) ודיור זמני עבור הנדרשים לכך נוסף על היותו בית אבות, פועל תחת רשיון משרד הבריאות ותחת פיקוחו המלא של משרד זה.
בית ליליאן מעמיד לרשות דייריו מגוון רחב של מתקנים חדישים המיועדים לשימושים שונים: תרבות, פנאי ,רווחה, כמו גם ציוד רפואי מודרני לצורך שמירה קפדנית והדוקה על בריאותם של הדיירים. הצוות הנמצא על בסיס קבוע בבית האבות כולל מומחים ואנשי מקצוע האחראים על תחומים כגון בריאות, תברואה ותחזוקה, כמו גם מתנדבים הלוקחים חלק פעיל במספר נרחב של שירותים הנדרשים לחלקם של הדיירים, כגון תמיכה או ייעוץ הדדי. הצוות הרפואי במקום מיומן במתן שירותים הכוללים פיקוח שוטף וקבוע על בריאותם של הדיירים והענקת טיפולים מונעים בעת הצורך, שירות של מרפאים בעיסוק, פיקוח והענקת שירותים סוציאליים במקרים המתאימים, הערכה תפקודית ובריאותית, טיפולי פיזיותרפיה, כמו גם שירותים רפואיים מתקדמים יותר: אבחון פסיכיאטרי לנדרשים לכך, שירותי דיאטנית, רופא עיניים,שירותי מיגון ובטיחות עבור הדיירים הנזקקים לאמצעים אלו, שירותי קריאת מצוקה וחירום הפעילים סביב כל שעות היממה ועוד.
על מנת להנעים את זמנם של הדיירים ולתרום ככל הניתן להעלאת איכות חייהם, מפעיל בית ליליאן שורה של אמצעים ומתקנים לצורך פעילות חברתית וגופנית בריאה. בית האבות כולל מועדון, שירותי מספרה ומניקור, הפעלות שוטפות כגון חוגים וטיולים עבור הדיירים, והוא מעודד פעילות גופנית ושימוש באמצעים השונים אותם הוא מעמיד לרשות דייריו לצורך שיפור מצבם הגופני כגון הידרותרפיה, ריפוי בעיסוק ועוד.
הצוות האדמיניסטרטיבי הפועל במקום, הכולל את אחראי המשמרת, אב הבית, עובדי המשק השונים ועובדי התחזוקה פועלים בצורה קבועה על מנת לשמור על רמה תפעולית גבוהה של בית האבות בכל התחומים, כך שהדיירים יוכלו ליהנות מחוויית מגורים נעימה ואורח חיים פעיל ומלא ככל הניתן.

שירותים

טיפול פסיכיאטרי
חוגים
טיולים
נופשון
טיפול רפואי
ריפוי בעיסוק
מחלקה סיעודית
התעמלות
מתנדבים לתמיכה הדדית /ייעוץ הדדי
ספרייה
הרצאות/חוגים
מספרה
אבחון פסיכיאטרי
שירות קריאת מצוקה
מועדון
טיפול סוציאלי
הערכה תפקודית
טיפול מונע
פיסיותראפיה

צוות

אחיות
מרפאים בעיסוק
עובדים כלליים
צוות לילה
מנהל
מטפלים
דיאטנית
מזכירות
אב בית
רופא כללי
פיסיותראפיסטים
פסיכיאטר
עובדים סוציאליים
מדריכים מקצועיים/שיקומיים
בעלי מקצוע שונים
רופא עיניים

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
עברית
שפות דיבור: 
ספרדית/לדינו/פורטוגזית
שפות דיבור: 
רוסית
שפות דיבור: 
רומנית
שפות דיבור: 
מרוקאית
הקשר דתי: 
דתי

עצמאיים

מספר אמשים במחלקה: 
33
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה

תשושים

מספר אנשים במחלקה: 
108
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה