בית חולים בית השמש מגדיאל בע''מ, הוד השרון

ישוב: 
הוד-השרון
בעלות: 
פרטית
ותק: 
1982
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
אופן הפנייה: 
דרך קופת חולים
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
לא מיועד לסיעודיים מורכבים
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
חודשי
אופן התשלום: 
לפי הקריטריונים של משרד הבריאות
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
מחלקות: 
מחלקה לתשושי נפש
תיאור המוסד: 

בית חולים בית השמש מגדיאל הינו בית חולים גריאטרי הממוקם בהוד השרון. בית החולים הוא בבעלות פרטית והוא ברישיונו של משרד הבריאות ובפיקוחו הצמוד. בית החולים מיועד לקשישים סיעודיים ותשושי נפש והוא מעניק להם סביבת מחייה מוגנת, נוחה ובטוחה לחיות בה.בית החולים לא מיועד לקשישים שהם סיעודיים מורכבים.
בית החולים בנוי ממספר מבנים כאשר בכל מבנה שוכנים חמישה עשר דיירים שכולם נמצאים במצב תפקודי וקוגניטיבי דומה. במרכז המבנים שוכנת לה גינה ירוקה, גדולה ומטופחת ובה פינת חי. הנהלת בית החולים מעודדת עיסוק עם בעלי חיים וגידולם ומאמינה כי הדבר תורם הן לבריאותם הפיזית של המטופלים והן לבריאותם הנפשית. בהתאם לרוח בית החולים המטופלים יכולים להביא עמם לבית את חיות המחמד האישיות שלהם ואף להסתובב עמן בכל רחבי בית החולים ובגינה, וזאת על מנת שלא יהיה עליהם להיפרד מבעל החיים עם המעבר לבית החולים.
בית החולים בית השמש מגדיאל מקיים פעילויות שונות וענפות החיוניות למטופלים ומהנות גם יחד. בין הפעילויות השונות ישנה כמובן תרפיה עם בעלי חיים ופעילות נוספות עמם, טיפול באמצעות גינון, טיפולי רפואה משלימה, פדיקור, טיפול בתנועה, טיפול סוציאלי, טיפול פסיכיאטרי, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק ותעסוקה מוגנת.
צוות בית החולים הינו צוות מקצועי ביותר, בעל ניסיון, מסור ומיומן, אך יחד עם זאת גם אכפתי דואג, מתחשב, סבלני ומשרה על המטופלים אווירה משפחתית, חום והרבה אהבה. הצוות כולל מספר לא מבוטל של רופאים ואחיות והם בזמינות מלאה בכל שעות היום וביניהם גם מומחים בגריאטריה, פסיכיאטר, מטפלים סיעודיים, עובדים סוציאליים, פיזיותרפיסטים, רוקח, אב בית, תזונאית, עובדי משק ומנהלה.
בית החולים הינו נגיש לחלוטין והוא מותאם לכל סוגי המגבלות. הגישה אליו נוחה ובטוחה והא מצויד באביזרי בטיחות שונים מהשורה הראשונה בתחום זה. בית החולים אף מרושת בלחצני מצוקה הממוקמים במקומות השונים (כולל בחדרים) למרה שאחד המטופלים יזדקק לעזרה. בית החולים דואג לסיוע אישי לכל מטופל ומטופל ברמת עזרה כלכלית, אספקת ציוד אישי וציוד ביתי לחדרו של המטופל הנזקק, והוא שומר על דיסקרטיות ופרטיות בכל הקשור למצבו של המטופל (משב אישי, בריאותי ונפשי).

שירותים

פדיקור
טיפול באמצעות חיות מחמד
שירות קריאת מצוקה
טיפול באמצעות גינון
חונכים/ מתנדבים
מחלקה סיעודית
סיוע חומרי (כספי/הספקת ציוד אישי, ביתי)
פיסיותראפיה
טיפול רפואי
תעסוקה
טיפול בתנועה
טיפול פסיכיאטרי
טיפול סוציאלי
טיפול אישי
גינה/חצר
רפואה משלימהדיקור,כירופרקטיקה,רפלקסולוגיה

צוות

דיאטנית
רופא גריאטרי
פסיכיאטר
רופא כללי
עובדים כלליים
אחיות
עובדים סוציאליים
פודיאטריסט/כירופודיסט
מטפלים
עובד/ת תעסוקה
פיסיותראפיסטים
רוקח
אב בית

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
עברית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
40
אזור לקבלה: 
ארצי

תשושי נפש

מספר אנשים במחלקה: 
63
אזור לקבלה: 
ארצי