בית אבות פאלם ביץ', בת ים

ישוב: 
בת-ים
בעלות: 
פרטית
ותק: 
1985
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
אישור ועדת קבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
פרטי
אופן התשלום: 
חודשי
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים ותשושים
תיאור המוסד: 

בית האבות "פאלם ביץ'" הנמצא בבת ים פועל משנת 1985, ומתנהל תחת פיקוחו של משרד הרווחה. מיקומו של בית האבות במרכז הארץ מקל מאוד על הגישה וההגעה אליו עבור קשישים מערים שונות המבקשים לבחור בו למגוריהם. במקום קיימת מחלקה עבור דיירים עצמאיים ותשושים ומגוון רחב של שירותים ומתקנים המיועדים לתרום לתחושת הרווח והנוחות של הקשישים, לתמיכה במצבם הבריאותי, לצורך קיום פעילויות שוטפות הנחוצות לחיוניותם, עידוד הפעילות הגופנית והאתגרים המנטליים אליהם נחשפים הקשישים במקום. הטיפול בקשישים נעשה מתוך הבנה כי המעבר למגורים בבית אבות הינו לא פשוט לעיתים קרובות גם עבור הקשיש הרגיל לאורח חיים מסויים וגם לבני משפחתו, ולכן עושה הצוות כל שביכולתו על מנת ליצור את הסביבה בה ירגישו הקשישים בנוח.
צוות בית האבות מונה בעלי מקצוע שונים שתפקידם לדאוג למצבם הבריאותי של הדיירים: רופא בית האבות האמון על המעקב השוטף וביצוע הבדיקות הרפואיות הנדרשות על מנת להעריך את מצב בריאותם של הדיירים ולקבוע תכנית פעולה רפואית עבורם, אחות מיומנות, כמו גם פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, פסיכיאטר, אורטופד ועובדים סוציאליים. כל בעלי התפקידים הללו עובדים מתוך הבנת הצורך לגבי שיתוף פעולה הדוק בינם לבין הקשיש ובני משפחתו תוך הענקת יחס חם ואמפטי.
שירותים נוספים המוצעים לקשישים הם פעילות חברתית מגוונת הכוללת הרצאות ופעילות העשרה, מפגשים חברתיים, בילוי בגינת בית האבות ועוד. פגישות חברתיות אלו הן חיוניות ביותר על מנת לשמור על התקשורת של הקשישים ועל המגע השוטף אותו הם מנהלים עם סביבתם, על מנת ליצור עבורם סביבה המלאה בתחומי עניין הרלוונטיים עבורם. כמו כן, דואג צוות בית האבות להגשת ארוחות קבועות ומזינות לדיירים, המתאימות להם מבחינת הדרישות התזונתיות והרפואיות שלהם (כמו למשל דיאטה דלת מלח או סוכרים).

שירותים

טיפול אישי
ארוחות
פעילות חברתית
טיפול סוציאלי
פיסיותראפיה
טיפול רפואי
ריפוי בעיסוק

צוות

רופא כללי
אחיות
פסיכיאטר
מרפאים בעיסוק
מקצועות מטפלים
פיסיותראפיסטים
אורתופד
עובדים סוציאליים

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
רוסית
שפות דיבור: 
אנגלית
שפות דיבור: 
עברית
שפות דיבור: 
אידיש
שפות דיבור: 
ספרדית/לדינו/פורטוגזית
שפות דיבור: 
גרמנית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

עצמאיים ותשושים

מספר אנשים במחלקה: 
60
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה