בית הורים רבקה, חולון

ישוב: 
חולון
בעלות: 
פרטית
ותק: 
1989
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
חודשי
אופן התשלום: 
פרטי
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים ותשושים
תיאור המוסד: 

באזור שליו ושופע בגנים ובפארקים, בלב גוש דן שוקק החיים, שוכן בית אבות 'רבקה'. לבית האבות יש ניסיון של למעלה מ-20 שנה בטיפול בקשישים עצמאיים ותשושים, שוררת בו אווירה משפחתית והשירותים והטיפולים בו ניתנים תחת פיקוח וברישיון משרד הרווחה.
הצוות המקצועי של הבית מטפל בדיירים באופן אנושי ומכבד, והוא כולל רופא כללי, אחיות ומטפלים, כמו גם תזונאית, פיזיותרפיסט, מרפאה בעיסוק וקלינאית תקשורת. דיירי הבית ובני משפחותיהם מקבלים גם ליווי סוציאלי, אשר כולל ייעוץ, הכוונה וסיוע במגוון עניינים הנוגעים לרווחת הדיירים. שירותי סיעוד ניתנים בבית על ידי מטפלות מוסמכות ואחיות במשרה מלאה, אשר מסייעות בכל הנדרש: מקלחות, גילוח, צחצוח שיניים ועוד.
דיירי הבית נהנים מחדרים ממוזגים, עם שירותים ומקלחות צמודים, ארונות אישיים, טלפון ומיטות אורטופדיות מתכווננות, אשר מותאמות לכל דייר ומונעות פצעי לחץ. בחדרים וברחבי הבית פזורים לחצני מצוקה, אשר מאפשרים זימון מיידי של אנשי הצוות בכל עת.
הדיירים ובני משפחותיהם זוכים לשקט נפשי גם הודות לשירותי אבטחה ולטלוויזיה במעגל סגור אשר פועלים בבית.
בית האבות מספק שירותים נוספים, ובהם הגשת 5 ארוחות מדי יום, אשר מותאמות אישית לצרכיו התזונתיים של כל דייר, שירות כביסה 24 שעות ביממה וסידורה, כשהיא מקופלת, בארון האישי של כל דייר, איסוף ומתן כדורים ממגוון קופות חולים וחלוקת טיטולים. שירותי פדיקור, מניקור, מספרה ואיפור לאירועים ניתנים גם הם בתוך הבית עצמו.
בית האבות הוא מקום פעיל מבחינה חברתית, אשר מתקיימים בו שלל חוגים, הרצאות, טיולים ואירועים משותפים אחרים אשר מתקיימים בבית באופן יזום ומאורגן. דיירי הבית משתתפים גם במפגשים ושיחות עם חונכים אשר פוקדים את הבית בהתנדבות.
בני משפחותיהם וחבריהם של דיירי בית האבות רבקה בחולון עשויים, אם כן, ליהנות משקט נפשי הודות לידיעה שיקירם מתגורר בבית עם אווירה משפחתית ותוך ליווי רפואי וסיעודי צמודים. בנוסף לכך, מיקומו הנוח של הבית, בקרבת המחלפים וולפסון וקיבוץ גלויות, מקל את הגישה של מבקרים אל הבית.

שירותים

פיסיותראפיה
מספרה
טיפול רפואי
גינה/חצר
שירות קריאת מצוקה
ריפוי בעיסוק
הרצאות/חוגים
טיולים
טיפול מונע
נופשון
ארוחות
טיפול סוציאלי
מרפאה
חונכים/ מתנדבים
חוגים
טיפול בדיבור, שפה וקול; הבעה ותקשורת

צוות

צוות לילה
אחיות
דיאטנית
מנהל
רופא כללי
עובדים סוציאליים
מטפלים
מרפאים בעיסוק
עובדים כלליים

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
פרסית/בוכרית/תורכית/כורדית
שפות דיבור: 
עברית
שפות דיבור: 
אידיש
שפות דיבור: 
רוסית
שפות דיבור: 
ערבית
שפות דיבור: 
ספרדית/לדינו/פורטוגזית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

עצמאיים ותשושים

מספר אנשים במחלקה: 
39
אזור לקבלה: 
מחוזי