בית אבות בית הורים פסגת אחוזה, חיפה

ישוב: 
חיפה
בעלות: 
ארגון עולים/התאחדות עולי..
רשת: 
ארגון עולי מרכז אירופה
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אין צורך במסמכים כלשהם
אופן התשלום: 
חד פעמי + חודשי
אופן התשלום: 
פרטי
אופן התשלום: 
חודשי
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

בית הורים פסגת אחוזה פועל מזה כחמש עשרה שנים ברישיון משרד הבריאות ומשרד הרווחה, ומשמש כבית לכמאה דיירים עצמאיים, ולעשרות בודדות של דיירים במצב סיעודי. הדיירים הם יוצאי מרכז אירופה או ילידי ישראל, ודוברים עברית.
בבית ההורים יחידות דיור בגדלים שונים שבין חדר אחד לשלושה חדרים, והן מיועדות ליחידים או לזוגות. בכל יחידת דיור יש אזור לינה, חדר מגורים, מטבחון, שירותים ומקלחת, מיזוג וחיבור לכבלים, ומותקנים בה מספר לחצני מצוקה. הדירות מנוקות מדי שבוע, וצוות האחזקה של המקום אחראי על תיקון תקלות בהן.
מתחם בית ההורים כולל גם מרפאה, לובי וחדר אוכל גדולים, מועדונית, קפיטריה, ספריה, מספרה וחדר התעמלות, ובחזיתו מצויות מדשאות מטופחות. בחצר משולבים צמחיה טבעית, גינון יזום ופיסול, כמו גם מרפסת ובה רחבה מרוצפת וספסלים נאים, המהווים יחדיו שטח נעים ופסטורלי למנוחה, קריאה ושיחה.
מדי יום נוכח רופא במקום, והוא מעניק לדיירים טיפול או מעקב רפואי לפי הצורך. בנוסף אליו מטפלים בדיירי הבית גם אחות הנמצאת בבית גם במשך הלילה, עובדת סוציאלית, תזונאית, מרפאה בעיסוק, פיזיותרפיסט ומטפלים נוספים.
בית ההורים מספק לדייריו שלוש ארוחות עשירות ומגוונות מדי יום, כמו גם קפה ועוגה בשעות אחר הצהריים.
כחלק מהדאגה לרווחת הדיירים, שם צוות בית ההורים דגש על צרכיהם האינטלקטואלים והחברתיים, ומקיים טיולים חודשיים, הרצאות, ערבי מוזיקה וחוגים במגוון תחומים, כגון: ברידג', יצירה, התעמלות והיסטוריה.
בית ההורים פסגת אחוזה שוכן בסמוך לרחובות חורב - מוריה, המהווים ציר תנועה ראשי בחיפה, ועל כן הגישה אליו זמינה ונוחה עד מאד. עם זאת, מיקומו של הבית ברחוב צדדי יותר ובסמוך ל'גן הלוחם' מקנה לו את היתרונות של שקט ונוף טבעי.

שירותים

טיפול רפואי
מעקב רפואי/מונע
פיסיותראפיה
ארוחות
מחלקה סיעודית
ריפוי בעיסוק
פעילות חברתית

צוות

מטפלים
עובדים סוציאליים
פיסיותראפיסטים
מנהל
מרפאים בעיסוק
אחיות
מזכירות

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
עברית
שפות דיבור: 
גרמנית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

עצמאיים

מספר אמשים במחלקה: 
109
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
27
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה