בית הורים ודיור מוגן ע"ש פנחס רוזן של חברת מעונות הורים בע"מ, חל"צ

ישוב: 
רמת-גן
בעלות: 
ארגון עולים/התאחדות עולי..
ותק: 
1953
רשת: 
 חברת מעונות הורים בע"מ של ארגון יוצאי מרכז אירופה ע.ר
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
אופן הפנייה: 
פנייה לעמותה המפעילה
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
חודשי
אופן התשלום: 
פרטי
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים ותשושים
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

בית אבות פנחס רוזן משרת את בני הגיל השלישי מזה שישה עשורים. הבית, אשר נצבר בו ניסיון רב בתחום זה, פועל תחת פיקוחם של משרד הרווחה ומשרד הבריאות, ועם רישיונות מטעמם.
בית ההורים מופעל על ידי ארגון עולי מרכז אירופה ומהווה את ביתם של כ- 80 דיירים קשישים. אחת ממחלקות הבית משרתת את הדיירים העצמאיים והתשושים, ואילו המחלקה השנייה מותאמת לצרכיהם של דיירים סיעודיים.
צוות רפואי-סיעודי רב מקצועי דואג למגוון ההיבטים הבריאותיים של דיירי הבית. הצוות כולל, בין היתר, רופא כללי, אחיות, רופא שיניים, פסיכיאטר וכן מטפלים פארא-רפואיים: עובדים סוציאליים, פיסיותראפיסטים, מרפאים בעיסוק ומטפלים באמנות. הדיירים זוכים להשגחה ולטיפול רפואיים בכל שעות היממה, הודות לצוות לילה, לשירות קריאת מצוקה ולמרפאה, אשר פועלים במקום. במסגרת שהותם בבית, הדיירים עוברים, במידת הצורך, אבחון וטיפול רפואיים, הערכה תפקודית, אבחון וטיפול פסיכולוגי או פסיכיאטרי. טיפולים אישיים (דוגמת סיוע ברחצה) מוענקים באופן רציף לדיירים אשר זקוקים להם.
בבית ההורים מוקדשת התייחסות רבה גם לרווחתם של הדיירים ולהיבטים כגון חברה ופנאי. בהתאם לכך, עומדים לרשות הדיירים חדר כושר מצויד היטב, בריכה מקורה, פינות ישיבה דקורטיביות עם צמחיה עשירה, עיצוב וריהוט אשר משרים תחושת חמימות וביתיות, ספריה ובית כנסת, ואף מספרה.
בנוסף לכך מוצעות לדיירים פעילויות חברתיות, תרבותיות ואינטלקטואליות. הדיירים מוזמנים להשתתף בשיעורי התעמלות, בחוגים שונים, במפגשים ושיחות עם מתנדבים, בהרצאות ובטיולים - איש איש בהתאם ליכולותיו ולתחומי העניין שלו.
שירותים נוספים אשר מוענקים במסגרת המגורים בבית כוללים שירותי הסעות וליווי לסידורים, שירותי ניקיון וכביסה, הגשת כל הארוחות הנחוצות, וכן סיוע חומרי - השאלת ציוד או מתן הלוואות לפי הצורך.
בית ההורים ע"ש פנחס רוזן נהנה ממיקום מרכזי ברמת גן, ומגישה נוחה, הודות לסמיכות לצירים ראשיים - דרך הטייסים ודרך אלוף שדה. הדיירים עשויים להנות גם מסמיכותם של מרכז קהילתי, מרכז מסחרי וגנים ציבוריים אל הבית, ולבקר בהם בשעות הפנאי ואף בעת ביקורים של קרוביהם.

שירותים

מחלקה סיעודית
מספרה
חדר כושר
הרצאות/חוגים
ליווי לסידורים
הערכה תפקודית
פעילות חברתית
טיפול באמנות
טיפול פסיכיאטרי
פיסיותראפיה
טיפול שיניים
ספרייה
שירותי כביסה
סיוע חומרי-השאלת ציוד
בריכת שחיה
סיוע כספי (הלואות, מלגות)
טיפול רפואי
ריפוי בעיסוק
הסעות
התעמלות
ארוחות
טיולים
אבחון רפואי
בית כנסת
שירות קריאת מצוקה
טיפול אישי (רחצה, סיעוד, וכדומה)
טיפול סוציאלי
גינה/חצר
אבחון פסיכולוגי
מרפאה

צוות

אב בית
עובדים סוציאליים
רופא כללי
מתנדבים
מרפאים בעיסוק
מנהל
עובדים כלליים
צוות לילה
אחיות

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
גרמנית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

עצמאיים ותשושים

מספר אנשים במחלקה: 
38
אזור לקבלה: 
מחוזי

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
42
אזור לקבלה: 
מחוזי