בית אבות בית הורים דורון, קיבוץ אושה

ישוב: 
קיבוץ אושה
בעלות: 
פרטית
ותק: 
1996
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
לא מיועד לחולים סיעודיים
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
פרטי
אופן התשלום: 
חודשי
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים ותשושים
תיאור המוסד: 

בית הורים דורון נוסד וממוקם עד היום בתוך קיבוץ אושה אשר בצפון. מיקומו של בית האבות מבטיח כי דייריו יוכלו להנות מנוף עוצר נשימה במשך רוב ימות השנה, וממגורים בלב סביבה פסטורלית ונעימה. הסביבה הגיאוגרפית של בית האבות תורמת רבות לאיכות המגורים של דייריו, היכולים ליהנות מסביבה שקטה הרחק מחוץ להמולה העירונית ומשלווה השורה במקום. בית האבות, שנוסד בשנת 1996 מהווה פתרון אופטימלי עבור קשישים מכל הארץ אשר מחפשים שילוב של איכות חיים גבוהה יחד עם השגחה רפואית צמודה. מספר הדיירים המצומצם הנמצא בבית האבות על תקן קבוע – 38 קשישים בלבד במחלקת העצמאיים והתשושים, מאפשרת גישה פרטנית של הצוות לכל אחד מהם. מגוון הטיפולים המוענקים במקום, מהם רפואיים, חברתיים, סוציאליים ואחרים, נעשים בגישה אישית ובסביבה תומכת וחמה. המוסד פועל תחת הרשיון והפיקוח של משרד הרווחה, והוא אינו מיועד לקליטתם של חולים סיעודיים.
כחלק מרכזי מהקפדתו של בית ההורים דורון לספק לדייריו סביבה תומכת, פעילה ומאתגרת, במקום מתקיימות שורה של פעילויות על בסיס קבוע, כאשר מטרתן היא הענקת חיי חברה פעילים ככל שניתן לקשישים במקום להנעמת דהייתם והעשרת זמנם, תוך התאמת סוג הפעילות לתחומי העניין ויכולתיו של כל קשיש. בין פעילויות אלו ניתן למנות מפגשי חברה ופעילויות מועדון כגון משחקי בינגו, טיולים המאורגנים על בסיס קבוע לרווחתם של השוהים במקום, שיעורי יצירה והפעלה, מפגשי דיון ואקטואליה, מסיבות וחגיגות שונות כגון ציון ימי הולדת של הדיירים בתוספת ליווי מוזיקלי, פעילויות משותפות כגון קבלת שבת, שיעורי התעמלות וסוגי פעילות נוספים בהם מוזמנים לקחת חלק פעיל בני המשפחה של הדיירים וחבריהם המגיעים לבקר אותם.
כל הפעילות המתרחשת במקום מתבססת על מקצועיותם ומסירותם של אנשי הצוות העובדים בבית האבות. הצוות כולל אנשי רפואה כגון אחיות, רופא, מטפלים סיעודיים ופיזיותרפיסטים אשר מתפקידם לדאוג לבריאותם של הקשישים הנמצאים בבית האבות על ידי מעקב קפדני, ביצוע הבדיקות הרפואיות הדרושות, החלטה לגבי הטיפולים השגרתיים שיש לבצע וכו'. כמו כן, לדיירים מוענקים שירותים היקפיים הכוללים ליווי סוציאלי, ריפוי בעיסוק, ייעוץ, פעילות גופנית, טיפול רפואי מונע ועוד.

שירותים

אבחון רפואי
טיפול מונע
הרצאות/חוגים
ארוחות
התעמלות
טיפול רפואי
גינה/חצר
ריפוי בעיסוק
הערכה תפקודית
חוגים
ייעוץ שאינו טיפול ישיר
פעילות לבני המשפחה
טיפול סוציאלי
טיולים

צוות

אחיות
מטפלים
רופא כללי
פיסיותראפיסטים
עובדים כלליים
מרפאים בעיסוק
עובדים סוציאליים

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
כל השפות
שפות דיבור: 
עברית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

עצמאיים ותשושים

מספר אנשים במחלקה: 
38
אזור לקבלה: 
ארצי