בית אבות בית גילעד, להבות הבשן

ישוב: 
להבות הבשן
בעלות: 
קיבוץ/התנועה הקיבוצית
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
דוח סוציאלי
אופן התשלום: 
חודשי
אופן התשלום: 
פרטי
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

בית האבות 'בית גלעד' שבקיבוץ להבות הבשן מיועד לשרת 12 מאושפזים במצב סיעודי, ותפקודו עומד בכל דרישות משרד הבריאות. מספר המטופלים במחלקה הסיעודית של 'בית גלעד', כמו גם מיקומו ושייכותו לקיבוץ, הופכים את הבית למקום משפחתי, עם יחס אישי ולבבי, ואווירה תומכת ופסטורלית, בין כרי דשא רחבי ידיים.
הצוות המטפל בבית האבות כולל רופא כללי ומטפלים, והוא מעניק השגחה וכן ייעוץ רפואי, שיקומי וטיפולי, בהתאם לדרישות מצבו של כל מטופל, וכן טיפול אישי בהתאם לצורך. מאושפזי הבית מקבלים טיפולי פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק והפעלות תעסוקתיות שונות, אשר מותאמות למצבם וליכולותיהם ומעניקות להם תחושת עשייה ומסוגלות. המטופלים ומשפחותיהם מוזמנים להיעזר גם בשירותיה של עובדת סוציאלית מטעם 'בית גלעד', לצורך בירור זכויות הנובעות ממצבו של הקשיש המאושפז בבית, לסיוע במימוש הזכויות הללו ולתיווך ההתקשרות עם גורמים רלוונטיים מחוץ לבית.
הארוחות המוגשות למאושפזי הבית תואמות את צרכיו ומגבלותיו הגופניים והתזונתיים של כל מאושפז. תזונאית הבית, הבקיאה בפרטים שונים בנוגע למצבו התזונתי של כל מטופל, מתאימה עבורו תפריט אישי ומנחה את צוות העובדים של הבית בנוגע להאכלתו.
צוות העובדים הכלליים אחראי לאחזקת הבית, לניקיונו ולפן הטכני של תפעולו באופן שוטף.
הבית מצוי בתחום השיפוט של המועצה האזורית הגליל העליון, בקיבוץ השוכן בלב אזור שקט ושופע טבע, בעמק החולה. גידולי השדה והמטעים של הקיבוץ תורמים אף הם לאווירה הנעימה השוררת בו ובסביבתו, שעשויה להשרות רוגע גם על דיירי בית האבות ולשמש אותם בשעות של מנוחה אל מול הנופים המוריקים הנאים.
בית האבות 'בית גלעד' אשר בלהבות הבשן מעניק לדייריו בית, השגחה רפואית, טיפול אישי, הפעלות ויחס חם, ועשוי על כן להוות מסגרת מתאימה ותומכת לקשישים סיעודיים באזור צפון הארץ.

שירותים

ריפוי בעיסוק
ייעוץ שיקומי/ טיפולי
ארוחות
ייעוץ רפואי
תעסוקה
טיפול אישי
פיסיותראפיה

צוות

מטפלים
רופא כללי
פיסיותראפיסטים
דיאטנית
עובדים סוציאליים
מרפאים בעיסוק
עובדים כלליים

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
עברית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
12
אזור לקבלה: 
מחוזי