בית אבות בית אליסיה, ירושלים

ישוב: 
ירושלים
בעלות: 
עמותה
ותק: 
1948
רשת: 
עמותת עידן
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
אופן הפנייה: 
דרך משרד הרווחה
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
אופן הפנייה: 
באמצעות משרד הבריאות (קוד)
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
דוח סוציאלי
אופן התשלום: 
לפי הקריטריונים של משרד הרווחה
אופן התשלום: 
חודשי
אופן התשלום: 
לפי הקריטריונים של משרד הבריאות
מחלקות: 
מחלקה לתשושים
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

בית האבות "תפארת בנים" הירושלמי שם לו למטרה לאפשר לקשישים השוהים בו חיים של אושר וכבוד מעל הכל, וזוהי הסיסמא שלאורה הוא פועל. המתקנים והפעילות בבית האבות מיועדים לקשישים עצמאיים ותשושים, אך לא לבעלי צרכים סיעודיים. בסך הכל מונה המחלקה 40 מקומות, המיועדים לקליטת קשישים מכל רחבי הארץ, ולכן ניתן למצוא בו מבוגרים בני הגיל השלישי בעלי מאפיינים שונים ודוברי שפות שונות כגון גרמנית, עברית, אנגלית, הונגרית ואידיש. בית האבות "תפארת בנים" הוא בעל צביון דתי, ולכן הפעילות ואורח החיים שהוא מציע לדיירים מתוכננים בהתאם, ובנויים על פי ההשקפות, הצרכים והרצונות של אוכלוסייה זו. בית האבות עצמו נמצא במיקום שקט ופסטורלי בעיר, והוא טובל בירק ומשקיף לנוף מרהיב ונעים לעין, המעניק את אווירת השלווה והרוגע המתאימה לדיירים.
הצוות המיומן הפועל ללא לאות להענקת יחס חם ותומך לדיירי בית האבות זמין במשך 24 שעות ביממה על מנת להגיש עזרה רפואית או סיעודית, תוך הקפדה על כבוד וגישה אישית לכל אחד מהדיירים. הקשישים נהנים מטיפול רפואי הכולל מעקב קפדני אחרי מצב בריאותם, התאמת תכנית טיפולים המבוססת על מאפייניהם האישיים ויכולותיהם, התאמת טיפול תרופתי וכדומה. נוסף על כך, על מנת לתרום לאיכות חייהם ושיפור מצבם הבריאותי ככל הניתן, מופעלים במקום גם שירותים כגון ריפוי בעיסוק, ריפוי באמצעות פיזיותרפיה, ליווי רפואי על ידי אחות מוסמכת, עובדים סוציאליים ושירותי דיאטנית. חלק בלתי נפרד מהשמירה על בריאותם של הדיירים מהווה מערך הארוחות המסודר, המותאם לדיירים מבחינה דיאטטית ובריאותית בהרכבו.
חיי ההווי והתרבות במקום מתאימים ביותר לאורח החיים אליו התרגלו קשישים המגיעים מהאוכלוסייה הדתית. לרשות הדיירים עומד בית כנסת וספריה בהם מקיימות פעילויות תורניות כגון הרצאות, שיעורי פרשת השבוע, תפילות , חוגים תורניים ועוד. מעבר לכך, מוזמנים הדיירים לעשות שימוש בחצר ובגינה המטופחים הסובבים את בית האבות, בחוגים השונים ובפעילויות מבצעות בו באופן קבוע, ובשירותים הנלווים העומדים לרשותם כגון שירתי כביסה, ניקיון, עזרה סוציאלית ועוד.

שירותים

ספרייה
טיפול רפואי
חוגים מחוץ לשירות
מספרה
ריפוי בעיסוק
חונכים/ מתנדבים
מועדון
ייעוץ פסיכוגריאטרי
מרפאה
טיפול סוציאלי
אבחון רפואי
פדיקור
ייעוץ גריאטרי
פיסיותראפיה
התעמלות
הערכה תפקודית
הרצאות/חוגים
גינה/חצר
ארוחות

צוות

מרפאים בעיסוק
מדריכים חברתיים
מדריכים מקצועיים/שיקומיים
עובדים סוציאליים
עובדים כלליים
מתנדבים
פיסיותראפיסטים
מנהל
מטפלים
רופא כללי
אחיות
סטודנטים/סמינריסטים
אב בית

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
עברית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

תשושים

מספר אנשים במחלקה: 
54
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
24
אזור לקבלה: 
מחוזי