בית אבות בית אלה בית אבות סיעודי, קיבוץ דפנה

ישוב: 
דפנה
בעלות: 
קיבוץ/התנועה הקיבוצית
ותק: 
1981
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באמצעות הקיבוץ
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
אופן הפנייה: 
דרך באמצעות משרד הביטחון
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
בהתאם לסוג השירות הנדרש
אופן התשלום: 
פרטי
אופן התשלום: 
לפי הקריטריונים של הגורם המפעיל
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

בית האבות הסיעודי 'בית אלה' פועל מזה שלושה עשורים בשטחו המוריק של קיבוץ דפנה, שבגליל העליון. הבית, אשר בבעלות הקיבוץ, פועל בפיקוח משרד הבריאות ועם רישיון מטעמו.
בית האבות מהווה בית למגורים ולטיפול ב-16 קשישים במצבים סיעודיים שונים. במסגרת השהות בבית, זוכים דייריו לטיפולים מונעים ולטיפולים רפואיים, איש איש בהתאם למצבו ולצרכיו. הטיפולים הללו ניתנים על ידי רופא ועל ידי צוות מטפלים אשר מועסק במקום, ומאייש אותו בכל שעות היממה. במידת הצורך, מוענקים לקשישים גם טיפולי שיניים במרפאת השיניים שבמקום. פרט להענקת הטיפולים הגופניים הללו, בית האבות דואג ששהותם של הקשישים בבית תלווה על ידי העובדת הסוציאלית של הבית. העובדת הסוציאלית מכירה באופן אישי כל אחד מן הדיירים מרגע קבלתו אל בית האבות ולאורך שהותו בו, ומלווה אותו לאורך השהות, בשיחות ובשמירה על כלל זכויותיו למחיה ברווחה, על ידי אספקת תנאים פיזיים הולמים וכן על ידי סיפוק תנאים מנטליים, רגשיים וחברתיים מתאימים. העובדת הסוציאלית עומדת בקשר גם עם בני משפחותיהם של הקשישים ומסייעת להם במימוש זכויות אשר קשורות במצב קרוביהם המתגוררים בבית.
צוות של פיסיותראפיסטים ומדריכים חברתיים מעניק לקשישים טיפולי פיזיותרפיה והפעלות בתחום הריפוי בעיסוק והתעסוקה המוגנת. כל אלו מותאמים באופן פרטני ליכולותיהם ולצרכיהם של המשתתפים, ומיועדים לשפר תפקודים שונים שלהם, לשמר תפקודים אחרים, וכן לספק לקשישים תחושת עשייה, ערך עצמי ואינטראקציה חברתית.
צוות העובדים של הבית מכין ומגיש לדייריו את כל הארוחות הנחוצות להם מדי יום, וכן דואג להסעתם מהבית וחזרה אליו בהתאם לצורך.
הקשישים אשר בית האבות הסיעודי 'בית אלה' הוא ביתם, ובני משפחותיהם המבקרים אותם, נהנים גם מהאווירה הקיבוצית, ומהסביבה אשר טובלת בטבע ועשירה בחורש טבעי, בשדות שלחין, בפרדסים ובמטעים.

שירותים

מרפאת שיניים
פיסיותראפיה
מחלקה סיעודית
טיפול רפואי
תעסוקה מוגנת
ארוחות
טיפול סוציאלי
מרפאה
הסעות
ריפוי בעיסוק
טיפול מונע

צוות

צוות לילה
רופא אחר (ראה פירוט נוסף בקוד %7)
עובדים סוציאליים
מדריכים חברתיים
פיסיותראפיסטים
מטפלים

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
שפות אחרות
שפות דיבור: 
פולנית
שפות דיבור: 
גרמנית
שפות דיבור: 
אידיש
שפות דיבור: 
רוסית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
16
אזור לקבלה: 
עיר/רשות בהם נמצא השירות