בית אבות תפארת בנים-נווה יצחק פישלר (עין הים), נתניה

ישוב: 
נתניה
בעלות: 
עמותה
ותק: 
1977
רשת: 
תפארת בנים
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
חודשי
אופן התשלום: 
חד פעמי + חודשי
אופן התשלום: 
לפי הקריטריונים של משרד הרווחה
אופן התשלום: 
פרטי
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים ותשושים
תיאור המוסד: 

בית האבות "תפארת בנים" מיועד לקשישים אשר מוגדרים כעצמאיים או תשושים, כלומר זקוקים לסיוע קבוע באופן מועט למדי, או שאינם זקוקים לו כלל. קשישים תשושים זקוקים פעמים רבות רק לסיוע חלקי או מועט – כגון עזרה בפעולות הכרוכות ביציאה מהבית. בבית האבות 70 מקומות במחלקה יחידה, וקהל הקשישים המתגורר בו מגיע מרקע דתי. המקום פועל מאז שנת 1977, ונמצא תחת פיקוח של משרד הרווחה (ופועל בהתאם לרישיון הניתן על ידי משרד זה).
הצוות המיומן של בית האבות מורכב מרופא המתמחה במחלות של גיל הזקנה (רופא גריאטרי), צוות אחיות המנוסות במתן טיפול בקשישים, ועובדים סוציאליים. שילוב הפעולה בין אנשי מקצוע אלו מאפשר לכל אחד מהקשישים להיות תחת השגחה רפואית צמודה ולקבל את הטיפול המתאים לו ביותר. הניסיון הרב של אנשי הצוות מבטיח לא רק טיפול רפואי מקצועי, אלא גם תמיכה, יחס אמפטי ושמירה קפדנית על כבודם של הקשישים ופרטיותם.
נוסף על שירותי המרפאה והאבחון הרפואי המתקיימים בבית "תפארת בנים" מתנהלת במקום תכנית ענפה של פעילויות לשעות הפנאי. חוגים והרצאות שונות המועברות במקום כדרך קבע מאפשרות לכל אחד מהדיירים לבחור את האופן בו הוא מעדיף להעשיר את חיי התרבות שלו, ולהשתתף בפעילויות מגוונות בהן הוא מוצא עניין. נוסף על אלו, מתקיימים במקום מפגשים המוקדשים לפעילות ספורטיבית בקבוצה, נערכים טיולים המתקיימים בליווי צוות בית האבות ובהתאם לתחומי העניין והמגבלות הפיזיות של הדיירים.
לרשות דיירי "תפארת בנים" עומדת ספריית ההשאלה של בית האבות, המציעה ספרי עיון רבים המתאימים לתחומי העניין של הקשישים, גינה וחצר מטופחים וירוקים המתאימים למנוחה וטיולים קצרים באוויר הפתוח, מועדון המתאים למפגשים חברתיים ופעילויות אקטואליות ובית כנסת הממוקם בתחום בית האבות.עבור המעוניינים בכך, קיימת האפשרות לקבל שירותי טיפוח אישי (כגון שירותי מספרה), לקבל סיוע בעבודות הבית השוטפות, וליהנות מהארוחות המוגשות במקום. ארוחות אלו מוגשות באופן קבוע ומתבססות על תפריט המותאם לצרכיהם התזונתיים של הקשישים (כגון מאכלים הדלים במלח או בסוכר, לסובלים ממחלות כרוניות המצריכות הקפדה על רכיבים אלו).

שירותים

מרפאה
שירותי עזרה ביתית
שירות קריאת מצוקה
התעמלות
ספרייה
גינה/חצר
מועדון
חוגים
בית כנסת
טיולים
טיפול רפואי
מספרה

צוות

רופא גריאטרי
עובדים סוציאליים
אחיות

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
כל השפות
הקשר דתי: 
דתי

עצמאיים ותשושים

מספר אנשים במחלקה: 
70
אזור לקבלה: 
מחוזי