בית אבות ע''ש סנט פרנסיס, נצרת

ישוב: 
נצרת
בעלות: 
פרטית
ותק: 
1970
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באמצעות משרד הבריאות (קוד)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
אופן הפנייה: 
דרך המחלקה לשירותים חברתיים
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
דוח סוציאלי
אופן התשלום: 
לפי הקריטריונים של משרד הבריאות
אופן התשלום: 
פרטי
אופן התשלום: 
לפי הקריטריונים של משרד הרווחה
אופן התשלום: 
חודשי
מחלקות: 
מחלקה לתשושים
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

ההחלטה לעבור מצורת מגורים עצמאית לדיור מוגן מתבררת עבור רבים בתור תהליך לא פשוט. על מנת להקל על כך ולתרום לתחושת הנוחות של הקשיש, עושה צוות בית האבות "סוכת שלום" אשר ממוקם בצפת מאמצים רבים, המתבטאים ביצירת אווירה תומכת, הענקת טיפול מסור, שמירה על כבוד הקשישים המגיעים למקום ושיתוף בני המשפחה בתהליכים המתרחשים במקום על מנת להעניק להם את הביטחון כי יקיריהם נמצאים בידיים טובות ומיומנות.
על מנת ליצור סביבה המכילה בתוכה מספר רב ככל האפשר של נושאי עניין, פעילויות מהנות לבני הגיל השלישי והזדמנויות לפיתוח עצמי, העשרה ובילוי המתאימים לבני קבוצת גיל זו, מקפיד צוות בית האבות האחראי על הנושא להציע לדיירים מגוון פעילויות להנאתם. חיי התרבות במקום כוללים את בית הכנסת המיועד לשימוש דיירי בית האבות, ספרייה עשירה המכילה כותרים רבים לעיונם של הקשישים, שירותי טיפוח ומספרה המשמשים להקפדה על ההגיינה האישית – תוספת חשובה להרגשה האישית ולאיכות החיים. כמו כן, לרשות הדיירים עומדת גינה מטופחת וחצר המשמשת לטיולים קצרים ובילויים באוויר הצח ואפשרויות של טיפול באמצעות חיות מחמד, כמו גם אפשרויות נוספות של טיפול כגון ריפוי באמצעות אמנות, ריפוי בעיסוק ועוד.
נושא ההשגחה הרפואית מהווה את אחד מאבני היסוד של איכות הטיפול בקשישים בבית האבות "סוכת שלום". הצוות הרפואי במקום רואה חשיבות רבה בהענקת מעקב רפואי צמוד ככל הניתן על מנת להעניק טיפולי רפואה מונעת, ייעוץ שיקומי וטיפולי, בניית תכנית טיפולית בהתאם למצבו של כל קשיש ועוד. מעבר לאלו, מוענקים בבית האבות גם שירותי ייעוץ סוציאליים, שירותי פיזיותרפיה, הערכה תפקודית על ידי הצוות הרפואי, מרפאת שיניים לרווחת הקשישים, ועוד.
טיפולים אלו נעשים על ידי צוות רפואי מיומן הכולל רופא כללי, צוות של אחיות, פסיכיאטר, אורטופד, קלינאי תקשורת, רופא המתמחה במחלות גריאטריות, מרפאים בעיסוק, רופאים מומחים כגון רופא עיניים, רופא אף אוזן גרון, פודיאטריסט, כמו גם מרפאים בעיסוק, רוקח העוסק בהתאמת הטיפול התרופתי ועוד. בעזרת צוות נרחב זה ניתן להעניק את הטיפול המתאים לקשישים הנמצאים בכל אחת מהמחלקות הפועלת במקום: מחלקת תשושי הנפש, המחלקה הסיעודית ומחלקת התשושים.

שירותים

טיפול רפואי
מעקב רפואי/מונע
פיסיותראפיה
מחלקה סיעודית
טיולים
ריפוי בעיסוק
מתנדבים לתמיכה הדדית /ייעוץ הדדי
הסעות
אבחון רפואי
הרצאות/חוגים
ספרייה
ספורט טיפולי
טיפול סוציאלי
ארוחות
טיפול אישי
גינה/חצר

צוות

פיסיותראפיסטים
אחיות
עובד/ת תעסוקה
צוות לילה
מתנדבים
רכז הדרכה/תרבות
רופא כללי
עובדים כלליים
מנהל
מזכירות
עובדים סוציאליים
אב בית

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
עברית
שפות דיבור: 
ערבית
שפות דיבור: 
איטלקית/יוונית
שפות דיבור: 
אנגלית
הקשר דתי: 
מגזר ערבי

תשושים

מספר אנשים במחלקה: 
28
אזור לקבלה: 
מחוזי

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
31
אזור לקבלה: 
עיר/רשות בהם נמצא השירות