בית אבות ערוגת הבושם, בני ברק

ישוב: 
בני-ברק
בעלות: 
פרטית
ותק: 
1990
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
אופן הפנייה: 
דרך המחלקה לשירותים חברתיים
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
לא מיועד לסיעודיים מורכבים
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
פרטי
אופן התשלום: 
חודשי
אופן התשלום: 
לפי הקריטריונים של משרד הרווחה
מחלקות: 
מחלקה לתשושים
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
מחלקות: 
מחלקה לתשושי נפש
תיאור המוסד: 

בית אבות ערוגת הבושם הממוקם במרכזה של בני ברק הינו בית אבות פרטי בעל ותק של כחצי יובל המיועד לאוכלוסיה החרדית. בבית אבות זה, בשונה משאר בתי האבות, קשישים חרדים יוכלו לשמור על אורח חייהם הדתי-חרדי, ואף ליהנות מסביבה חברתית רפואית תומכת. לנוחיות המטופלים, השפות המדוברות בבית האבות ערוגת הבושם הן עברית ואידיש. בית האבות מציע מגוון של חמש ארוחות ביום. הארוחות המוגשות הינן כשרות למהדרין עם שימת דגש על פיקוח טריות וכשרות וכן הנחיות דיאטנית ותואמות את צביון החיים החרדי.
בית האבות טובל בירוק ומוקף גינה. הוא בנוי בקומה אחת ובעל נגישות גבוהה לכל סוגי המגבלות. בית האבות פועל בפיקוח וברישיון משרד הבריאות ומשרד הרווחה. המחלקות בבית האבות מתחלקות למחלקה הסיעודית עצמאית והמחלקה לתשושי נפש. המקום לא מיועד לקשישים שהינם סיעודיים מורכבים, אך מקבל גם קשישים המחלימים מניתוח או אשפוז לתקופה מוגבלת. בית האבות אינו מכיל מס' רב של דיירים, על מנת שיוכל לשמור על היחס האישי והאווירה הנינוחה והמשפחתית השוררת בו.

בית האבות ערוגת הבושם הינו מקום מטופח, נקי ואסתטי מלא הוד והדר שנעים לחיות בו. חדרי הדיירים הינם גדולים ומרווחים, מעוצבים בצורה מפוארת אך ביתית ומתאימים לבודדים ולזוגות כאחד. החדרים מאובזרים בכל הציוד הנדרש למגורים נוחים ובטוחים. בכל חדר ישנם שירותים ומקלחת המאובזרים היטב על מנת לשמור על בטיחותם של הדיירים.
בית האבות מספק סביבה חברתית ורפואית תומכת לכל דייריו. במקום מצוי בית כנסת לשימוש הדיירים ובנוסף מתקיימות פעילויות חברתיות שונות כגון: שיעורי תורה, טיולים, חוגים, הרצאות, פעילויות לבני המשפחה, שירותי בנק ודואר, מכבסה, ספרייה, מספרה ושירותי טיפוח ויופי. לצד הפעילות החברתית ניתנים במקום שירותים רפואיים וטיפוליים בכדי לשמור על רווחת הדיירים. השירותים כוללים פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, שירותי סיעוד וטיפול סוציאלי רופא זמין בכל שעות היממה, תזונאית וכן צוות מטבח וניקיון ואחזקה.

צוות בית האבות ערוגת הבושם הינו צוות מקצועי, מיומן ואדיב וכולו נבחר בקפידה על מנת לשמור על ביתיותו של המקום ונוחיותו למען הדיירים המתגוררים בו.

שירותים

טיפול סוציאלי
גינה/חצר
טיפול רפואי
ריפוי בעיסוק
טיפול אישי
פיסיותראפיה
שירותי עזרה ביתית
התעמלות
חונכים/ מתנדבים
חוגים
הרצאות/חוגים
בית כנסת
פדיקור
פעילות לבני המשפחה
מחלקה סיעודית
מעקב רפואי/מונע
שירות קריאת מצוקה
מספרה

צוות

מתנדבים
מטפלים
אב בית
רופא כללי
עובדים כלליים
פסיכולוגים
פיסיותראפיסטים
רופא גריאטרי
עובדים סוציאליים
אחיות

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
אידיש
שפות דיבור: 
שפות אחרות
שפות דיבור: 
עברית
הקשר דתי: 
חרדי

תשושים

מספר אנשים במחלקה: 
69
אזור לקבלה: 
ארצי

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
80
אזור לקבלה: 
ארצי

תשושי נפש

מספר אנשים במחלקה: 
20
אזור לקבלה: 
ארצי