בית אבות נווה שלו, פתח תקווה

ישוב: 
פתח-תקוה
סלוגן: 
בית מרגוע ומנוחה להורים
בעלות: 
פרטית
ותק: 
1982
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
אופן הפנייה: 
פנייה לועדת הקבלה של המוסד
קריטריונים לקבלה: 
ללא מחלקה לתשושי נפש
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
דוח סוציאלי
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
פרטי
אופן התשלום: 
חודשי
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים ותשושים
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

בית אבות נווה שלו פתח תקווה הוא בית אבות פרטי הבנוי בסטנדרטים הגבוהים ביותר והוא בעל ותק של כשלושים שנים. הוא ממוקם בלב ליבה של שכונה שקטה וירוקה בפתח תקווה, אך יחד עם זאת הוא נמצא בסמוך למרכז מסחרי גדול, קניונים, מתנ"ס שכונתי ובריכת שחייה. בית האבות מיועד לקשישים עצמאיים, תשושים וסיעודיים והוא אינו מיועד לקשישים תשושי נפש. המקום אף נמצא בפיקוח צמוד של משרד הבריאות ומשרד הרווחה ופועל ברישיונם.
בית אבות נווה שלו מוגדר כמקום בעל צביון מסורתי, ועל כן הארוחות בו הן כשרות בהשגחת הרבנות. בנוסף, מקיים בית האבות פעילויות שונות בהתאם לצביונו ומארח בשבתות את ילדי השכונה לשירת מזמורים, מתפללי בית הכנסת הסמוך מגיעים בערבי שבת לערוך קידוש, מועברים שיעורי תורה חודשיים על ידי רבנית, ניתן שיעור שבועי מאת רב בנושא פרשת השבוע וכן ציון חגי ישראל בשיתוף גני ילדים ובתי ספר אזוריים.
מגורי הדיירים במחלקת העצמאיים והתשושים ניתנת לבחירה על ידי הדיירים והיא כוללת את האפשרות לחדרים פרטיים או זוגיים. החדרים מאובזרים בציוד בסיסי וניתן להוסיף ריהוט אישי, תמונות ושטיחים ככל העולה על רוחו של הדייר. בחדרים ישנה מערכת מיזוג וחימום, מרפסת מרווחת, מטבחון ושירותים ומקלחת צמודים המאובזרים בכל ציוד העזר הנדרש. במחלקה הסיעודית החדרים הם גדולים ומרווחים, וממוזגים אף הם, והם מאובזרים במיטה סיעודית, ארון ושידה אישית וציוד רפואי מהשורה הראשונה.
דיירי בית אבות נווה שלו נהנים מפעילות חברתית ושיקומית ענפה הכוללת בין היתר התעמלות, שיחות בנושא אקטואליה, קבוצות דיון, הרצאות, פעילויות עם בעלי חיים, פיזיותרפיה קבוצתית, משחקי בינגו, הפנינג חודשי בשיתוף עם חיילי צה"ל, תלמידי בתי ספר הבאים ללמד את דיירי הבית יישומי מחשב וגלישה באינטרנט, חוגי ציור, צילום, דרמה ואומנות, חוג בישול ואפייה, צפייה בהצגות, סרטים, הופעות והשתתפות כקהל בתוכניות טלוויזיה. בית האבות אף דואג לציין את ימי ההולדת של הדיירים בנוכחות בני משפחתם והדיירים האחרים במקום.
צוות בית האבות הוא צוות חם ומסור ויחד עם זאת מקצועי ובעל ותק רב. הצוות כולל רופאים, אחיות מטפלים, מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטים, עובדים סוציאליים, תזונאית, רוקח ועוד. כל עובדי המקום שמים דגש רב על כבוד האדם ועל האווירה המשפחתית במקום לתחושת שייכות בקרב הדיירים.

שירותים

אבחון רפואי
נופשון
התעמלות
טיולים
שירות קריאת מצוקה
טיפול אישי
חונכים/ מתנדבים
שירותי אשפוז
טיפול רפואי
חוגים
הרצאות/חוגים
פיסיותראפיה
ייעוץ שיקומי/ טיפולי
פעילות לבני המשפחה
מספרה
הערכה תפקודית
ארוחות
מרפאה
טיפול סוציאלי
גינה/חצר
ריפוי בעיסוק
טיפול מונע
מועדון

צוות

עובדים סוציאליים
עובדים כלליים
מתנדבים
רופא כללי
מדריכים חברתיים
רוקח
מטפלים
מרפאים בעיסוק
פודיאטריסט/כירופודיסט
אחיות
אב בית
דיאטנית
פיסיותראפיסטים

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
אידיש
שפות דיבור: 
פולנית
שפות דיבור: 
רומנית
שפות דיבור: 
אנגלית
שפות דיבור: 
הונגרית
שפות דיבור: 
גרמנית
שפות דיבור: 
ערבית
שפות דיבור: 
רוסית
שפות דיבור: 
עברית
שפות דיבור: 
ספרדית/לדינו/פורטוגזית
הקשר דתי: 
מסורתי

עצמאיים ותשושים

מספר אנשים במחלקה: 
33
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
36
אזור לקבלה: 
מחוזי