בית אבות נוה עמית, ירושלים

ישוב: 
ירושלים
בעלות: 
קופת-חולים מאוחדת
ותק: 
1988
רשת: 
נוה עמית
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
חודשי
אופן התשלום: 
פרטי
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

בית אבות נוה "עמית" פועל בירושלים מאז שנת 1988 ונמצא בבעלות קופת חולים "מאוחדת" ההנהלה והצוות של בית האבות מודעים היטב לצורך לספק סביבה מוגנת ונוחה עבור אוכלוסיית הקשישים אשר בוחרים להעביר את מקום מגוריהם לבית אבות או לדיור מוגן, על מנת להקל במידת האפשר על השינוי המתרחש באורח החיים של קשישים אלו, הסביבה המקיפה אותם והרגליהם. מסיבה זו, כולל צוות בית האבות עובדים מיומנים אשר תורמים רבות מכישוריהם על מנת ליצור אווירה נעימה ונוחה למגורים. בניין בית האבות כולל 8 קומות מרהיבות של בנייה חדשנית לפי הסטנדרטים הגבוהים ביותר: מרפסות רחבות ידיים הצופות אל נופי ירושלים ומספקות לדיירים הזדמנות למנוחה באוויר הצח, חנייה גדולה ומרווחת עבור הדיירים ומבקריהם, קרבה אל מרכזים מסחריים, מרכזי בילוי ותחבורה ציבורית נגישה. הדירות עצמן כוללות מטבח צמוד, חדר שירותים וחדר אמבטיה, כאשר ניתן למצוא דירות בגודל של 1.5 עד 3 חדרים במבנה.
הפעילות וההווי בבית האבות מותאמים לקהל מגוון ביותר: עידוד הדיירים לקיים מפגשים חברתיים וקבוצתיים (כגון משחקי ברידג'), הצטרפות לחוגים כגן פעילות גופנית, ציור, מקהלה, אמנות בקרמיקה, חוג גינון, חוג תנ"ך, קונצרטים מוזיקליים, הרצאות במגוון נושאי עניין ואקטואליה ועוד. כמו כן, עומדת לרשות הדיירים קפיטריה המגישה מיני מאפה ומשקאות חמים, הנמצאת באחריות ובתפעול של הקשישים עצמם. הדיירים מוזמנים לעשות שימוש שוטף בספרייה ובחדר הכושר הנמצאים במקום.
במקום פועלת מחלקה המיועדת עבור דיירים עצמאיים מבחינת יכולות התפקוד היומיות שלהם, כמו גם מחלקה עבור קשישים סיעודיים הצריכים עזרה מרובה מצד אנשי הצוות על מנת לבצע פעולות שגרתיות. רופא גריאטרי ופנימי נמצא בבית האבות מרבית ימי השבוע, ובהעדרו מופעל כונן חירום. כמו כן, הצוות הרפואי כולל עובדים סוציאליים, דיאטנית, פסיכולוגים, מרפאים בעיסוק פיזיותרפיסטים ועוד. הארוחות המוגשות על ידי צוות עובדי המשק הינן כשרות, מזינות ומותאמות לדרישות הבריאותיות של המתגוררים בבית "נווה עמית" (כגון מזון דל מלח, דל סוכר וכו'). שירותי התחזוקה והניקיון כוללים גם שירותי כביסה ואחזקה שוטפת של מבני המגורים.

שירותים

טיפול סוציאלי
הערכה תפקודית
פיסיותראפיה
חונכים/ מתנדבים
הרצאות/חוגים
ספרייה
ריפוי בעיסוק
טיפול רפואי
מועדון
מחלקה סיעודית
חדר כושר
מרפאה

צוות

עובדים סוציאליים
אחיות
מטפלים
דיאטנית
מזכירות
פסיכולוגים
עובדים כלליים
רופא גריאטרי
מרפאים בעיסוק
פיסיותראפיסטים

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
עברית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

עצמאיים

מספר אמשים במחלקה: 
102
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
40
אזור לקבלה: 
עיר/רשות בהם נמצא השירות