בית אבות נאות מרגוע, נס ציונה

ישוב: 
נס-ציונה
בעלות: 
פרטית
ותק: 
1985
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
לא מיועד לחולים סיעודיים
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
פרטי
אופן התשלום: 
חודשי
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים ותשושים
תיאור המוסד: 

בית האבות "נאות מרגוע" נמצא בנס ציונה ומיועד לאוכלוסיית הקשישים העצמאיים והתשושים, המוזמנים ליהנות משירות לבבי וחם ומטיפול רפואי מקיף והשגחה צמודה. הפעילות במקום מגוונת ומתאימה לצרכיהם ויכולותיהם של הקשישים, תוך שיתוף מלא של בני משפחותיהם והענקת ייעוץ בנושאים שונים הקשורים לבני גיל הזהב. בבית האבות מחלקה יחידה המונה 36 מקומות, ולכן היחס במקום הוא אישי ומבוסס על היכרות קרובה של הקשישים והצוות המטפל בהם. הרופאים, האחיות הפרסונל הרפואי והפרא-רפואי המסייעים לקשישים כוללים אנשי מקצוע מהשורה הראשונה המיומנים ביותר בטיפול בבני גיל הזהב.
חיי השגרה בבית "נאות מרגוע" מאפשרים את המנוחה והגיעה לה זקוקים הדיירים, אך גם מציע להם מגוון רחב של פעילויות חווייתיות, חברתיות ותרבותיות. במקום מועדון המיועד למפגשי הווי של הקשישים, חוגים שונים בהם הם מוזמנים לקחת חלק בהתאם לתחומי העניין שלהם, הרצאות בנושאים אקטואליים שונים המתקיימות בבית האבות באופן שגרתי, כמו גם ספריה הכוללת מגוון עשיר של כרכים וספרי עיון העומדת לרשותם. בית "נאות מרגוע" טובל בירק ונהנה מגינה מטופחת ומוריקה המקיפה אותו ומאפשרת טיולים קצרים באוויר הפתוח ובילוי בפינות החמד הכלולות בה. כמו כן, על מנת לשמור על איכות חיים גבוהה בקרב הדיירים, מוצעים להם שירותי טיפוח אישי כגון תספורת, פדיקור ומניקור כמו גם שירותי כביסה.
הטיפולים הרפואיים המוענקים לקשישים מותאמים במיוחד לצרכיהם, ונעשים מתוך תשומת לב מלאה למצבם הגופני ובהתחשבות מרבית בכבודם ובפרטיותם. הקשישים יכולים לקבל טיפולי רפואת שיניים, ריפוי בעיסוק, טיפול פסיכיאטרי לנזקקים לכך, בדיקות וטיפולים רפואיים שוטפים, טיפולים פיזיותרפיים ואחרים. על מנת להבטיח סביבה בטוחה ומגנת עבור הקשישים בבית האבות, קיימת במקום מערכת לחצני מצוקה לשימושם. מעבר לכך, קיימת אפשרות לשירותי נופשון בבית האבות, המתאימים לקשישים הנזקקים לאשפוז קצר מועד או מוגבל בזמן על מנת לקבל טיפול שיקומי ולחזור לפעילותם בקהילה. שירות זה מתאים לקשישים שעברו ניתוח או פרוצדורה רפואית מורכבת הדורשת תקופת אחלמה, אירוע רפואי שפגע בכושר התפקוד שלהם באופן זמני וכיוצא באלו.

שירותים

ריפוי בעיסוק
מספרה
חונכים/ מתנדבים
ספרייה
נופשון
שירות קריאת מצוקה
חוגים
טיפול שיניים
שירותי כביסה
מרפאה
טיפול סוציאלי
הרצאות/חוגים
טיפול פסיכיאטרי
גינה/חצר
פיסיותראפיה
טיפול רפואי
פדיקור

צוות

עובדים כלליים
רופא כללי
מטפלים
מדריכים מקצועיים/שיקומיים
עובדים סוציאליים
צוות לילה
אחיות
אב בית
מנהל
מתנדבים
מרפאים בעיסוק

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
ספרדית/לדינו/פורטוגזית
שפות דיבור: 
רוסית
שפות דיבור: 
פולנית
שפות דיבור: 
אידיש
שפות דיבור: 
גרמנית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

עצמאיים ותשושים

מספר אנשים במחלקה: 
36
אזור לקבלה: 
מחוזי