דיור מוגן משען, חולון

ישוב: 
חולון
בעלות: 
משען
ותק: 
1951
רשת: 
משען
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
אופן הפנייה: 
הפנייה של הגורם המטפל
אופן הפנייה: 
פנייה לועדת הקבלה של המוסד
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
אופן הפנייה: 
דרך המחלקה לשירותים חברתיים
אופן הפנייה: 
באמצעות משרד הבריאות (קוד)
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
חודשי
אופן התשלום: 
פרטי
מחלקות: 
מחלקה לתשושים
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

בית האבות 'משען לב חולון' משרת את בני הגיל השלישי מזה יובל שנים. הבית, אשר נצבר בו ניסיון רב בתחום, פועל תחת פיקוחם של משרד הרווחה ומשרד הבריאות, ועם רישיונות מטעמם.
המקום מהווה בית דיור מוגן לקשישים עצמאיים, ויש בו גם שתי מחלקות לדיירים תשושים, ושתי מחלקות מצוידות עבור מטופלים סיעודיים.
צוות רפואי-סיעודי רב מקצועי דואג למגוון ההיבטים הבריאותיים של דיירי הבית השונים. הצוות כולל, בין היתר, רופא כללי, רופא אף אוזן גרון, רופא עיניים, אחיות, פסיכיאטר וכן מטפלים פארא-רפואיים: עובדים סוציאליים, פיסיותראפיסטים ומדריכי תעסוקה, ומרפאים במוסיקה, בתנועה ובאמנות. במקום ישנם מרפאה, בית מרקחת ומכון לפיזיותרפיה אשר עומדים גם הם לרשות הדיירים על מנת לענות על צרכיהם הבריאותיים והפיזיים.
בית האבות פרוש על פני מספר מבנים ומשתרע על פני שטח של 30 דונמים. רוב המבנים שופצו וחודשו לאחרונה, ובתום פרק הפיתוח הזה ייהנו הדיירים מחדר אוכל ומבריכת שחיה חדשים. הדיירים העצמאיים בבית מתגוררים בדירות סטודיו או בדירות שני חדרים המתאימות ליחידים ולזוגות. כל יחידת דיור מכילה את כל הדרוש לשם קיום חיים עצמאיים בה.
במסגרת טיפוח עצמאותם של הדיירים, צוות הבית מעודד מעורבות של דייריו ושותפות שלהם בקבלת החלטות בנוגע לפעילויות המתקיימות בו ולתפריט חדר האוכל.
בית האבות מקיים מגוון פעילויות בשיתוף פעולה עם הקהילה שמחוץ לבית - בני נוער, גמלאים ותושבי השכונה. בנוסף לכך מוצעות לדיירים פעילויות חברתיות, תרבותיות ואינטלקטואליות שונות, כך שכל אחד מהם יכול למצוא כאלו שיענו על תחומי העניין שלו ויתאימו ליכולותיו. הדיירים מוזמנים להשתתף בחוגי התעמלות, יוגה, טאי צ'י, מחשבים, ברידג' ומקהלה, וכן באירוע המרכזי המתקיים בבית מדי ערב.
בית האבות 'משען לב חולון' ממוקם באזור עירוני, בקרבת דרך איילון ובמרחק הליכה קצרה ממרכזי רפואה, קניות, תרבות ובידור, ועם זאת, הוא מוקף בשטחים ירוקים ויש בו כרי דשא נרחבים, עם פרחים צבעוניים ורעננים, מזרקה, תאורה ושבילים נוחים - לטיול מהנה ומרגיע באוויר הפתוח בשעות הפנאי.

שירותים

גינה/חצר
חונכים/ מתנדבים
הערכת תפקוד קוגניטיבי
מספרה
בית כנסת
סיוע חומרי (כספי/הספקת ציוד אישי, ביתי)
אבחון רפואי
טיפול באמנות
ספרייה
פיסיותראפיה
מעקב רפואי/מונע
טיפול רפואי
שירות קריאת מצוקה
מועדון
ארוחות
טיולים
התעמלות
חוגים
ביקורי בית/מעקב
ייעוץ שיקומי/ טיפולי
מרפאה
הרצאות/חוגים
מחלקה סיעודית
טיפול סוציאלי
טיפול אישי (רחצה, סיעוד, וכדומה)
טיפול פסיכיאטרי

צוות

אחיות
רופא עיניים
מרפאים במוסיקה/ בתנועה/ אמנות
פסיכיאטר
עובד/ת תעסוקה
רופא אף אוזן גרון
רופא כללי
פיסיותראפיסטים
עובדים סוציאליים

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
עברית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

תשושים

מספר אנשים במחלקה: 
82
אזור לקבלה: 
ארצי

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
30
אזור לקבלה: 
ארצי