בית אבות משען,נאות אפקה, מחלקות סיעודיות, תלאביב-יפו

ישוב: 
תל-אביב-יפו
בעלות: 
משען
ותק: 
1993
רשת: 
משען
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
אופן הפנייה: 
פנייה לועדת הקבלה של המוסד
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
אישור ועדת קבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
לפי הקריטריונים של משרד הבטחון
אופן התשלום: 
לפי הקריטריונים של משרד הבריאות
אופן התשלום: 
חודשי
אופן התשלום: 
פרטי
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
מחלקות: 
מחלקה לתשושי נפש
תיאור המוסד: 

בית האבות 'משען אפקה' פועל בצפון תל אביב מזה קרוב לשני עשורים. הבית משרת כמאה קשישים תשושי נפש ובמצבים סיעודיים שונים, תחת פיקוח משרד הבריאות ועם רישיון מטעמו.
במשען אפקה קיימות מסגרות טיפוליות מגוונות, אשר מותאמות למצבי תפקוד שונים של הדיירים. בבית ישנן 40 דירות לדיור תומך, אשר קיימת בהן אפשרות למגורים עם מטפלת 24 שעות ביממה. במסגרת הדיור התומך מוצעות לדיירים דירות מפוארות בגדלים שונים, אשר על אחת מהן מצוידת במקרר, כיריים, ארונות, מיזוג מרכזי, טלפון, מערכת מצוקה, מערכת בדיקת נוכחות והשכמה. כמו כן, מוצעים לדיירים מרכז פעילות, תרבות וחברה, מעקב רפואי וסיעודי צמוד. בנוסף לכך, מצויה בבית מחלקה סיעודית לקשישים צלולים, לצד מחלקה מוגנת לדיירים עם אבדן זיכרון.
הצוות הטיפולי בבית כולל עובדים ממקצועות הרפואה, הסיעוד והפארא-רפואה. על אנשי הצוות נמנים רופאים כלליים וגריאטריים, פסיכיאטר, אחיות, מטפלים, פיסיותראפיסטים, מרפאים בעיסוק, דיאטנית ועובדת סוציאלית. צוות רב מקצועי זה מאפשר הענקת השגחה וטיפול מקיפים, והתייחסות מתאימה לכל צרכיו של כל דייר. הודות לצוות הלילה ולשירות קריאת המצוקה הפועל במקום, הדיירים מצויים תחת השגחה ומקבלים טיפולים נחוצים בכל שעות היממה. הדיירים זוכים, בין היתר, לטיפולים אישיים, להערכה תפקודית ולמעקב רפואי.
דיירי הבית נהנים גם משירותים נלווים: הגשת כל הארוחות הנחוצות להם, שירותי ניקיון ושירותי כביסה, שירותי מספרה ופדיקור ועוד.
צוות העובדים של 'משען אפקה' מעניק חשיבות והתייחסות גם להיבט החברתי והתרבותי בחיי הדיירים. על כן, נערכים בבית מפגשים עם מתנדבים, ופעילויות חברתיות ותעסוקתיות מגוונות. בנוסף, הדיירים נהנים מביקורים בבית הכנסת ובספרייה שבבית, וכן מטיול ומנוחה בחצר ובפינות הנוי המטופחות של הבית.
מיקומו של בית האבות 'משען אפקה' בשכונת נאות אפקה עושה אותו נגיש מאד, מכל עורקי התחבורה המרכזיים של גוש דן. בצורה זו, דיירי הבית יכולים להישאר קרובים לילדיהם, לנכדיהם ולחברים.

שירותים

ארוחות
התעמלות
ריפוי בעיסוק
טיפול אישי
טיפול רפואי
מספרה
שירותי נקיון הבית
תעסוקה
הערכה תפקודית
טיפול פסיכיאטרי
פעילות חברתית
ספרייה
טיפול סוציאלי
מעקב רפואי/מונע
פיסיותראפיה
שירותי כביסה
בית כנסת
מרפאה
חונכים/ מתנדבים
הסברה/ עלון, דף קשר, ביטאון
שירות קריאת מצוקה
חוגים
פדיקור

צוות

עובדים סוציאליים
מנהל
עובדים כלליים
מזכירות
מתנדבים
אב בית
מטפלים
צוות לילה
דיאטנית
אחיות
פיסיותראפיסטים
רופא כללי
רופא גריאטרי
מרפאים בעיסוק

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
עברית
שפות דיבור: 
שפות אחרות
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
72
אזור לקבלה: 
ארצי

תשושי נפש

מספר אנשים במחלקה: 
30
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה