בית אבות מרגוע לקשיש, קרית טבעון

ישוב: 
קרית-טבעון
בעלות: 
פרטית
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
חודשי
מחלקות: 
מחלקה לתשושים
תיאור המוסד: 

בית המרגוע לקשיש בקרית טבעון מיועד לתת שירותי דיור מוגן לאוכלוסיית הקשישים במחוז ובסביבה הקרובים. בית האבות מתוכנן כך שדייריו יוכלו להפיק ממנו את מירב איכות החיים והנוחות הנחוצה לבני הגיל השלישי וגיל הזהב. בתור בית אבות הפועל בפיקוח של משרד הרווחה (וזכאי לרישיון מטעמו), מחוייב "מרגוע לקשיש" להעניק ללקוחותיו טיפול איכותי ומקצועי. צוות בית האבות הינו בעל תודעת שירות וטיפול המתאימים לקהל אותו הוא משרת. הצוותים השונים הבאים במגע יומי ושגרתי עם הדיירים הינם בעלי וותק של שנים רבות של טיפול באוכלוסיה זו ובעלי ניסיון בהענקת יחס מקצועי וחם. בבית האבות מחלקה אחת בלבד – מחלקת קשישים תשושים, המיועדת לאכלוס של 21 דיירים. מספר מצומצם זה מאפשר לצוות גישה אישית וליווי צמוד של כל אחד מהקשישים במקום להם נדרש טיפול מעין זה.
הצוות המקצועי של בית האבות עומד לרשות הדיירים כל העת, כמו גם להתייעצות ולייעוץ להם נדרשים בני המשפחות של הקשישים המתגוררים במקום. השירותים השונים להם זוכים הקשישים כוללים שירותי אחזקה שוטפים, שירותי ניקיון, כביסה ותחזוקה. הדיירים הנמצאים באופן קבוע בבית האבות "מרגוע לקשיש" מקבלים גם שירות ארוחות מסודר ומזין. נושאים הקשורים למצבם הסוציאלי של הקשישים מטופלים על ידי עובדים מיומנים ומנוסים בעלי הכשרה בסוציולוגיה.
נושא הטיפול הרפואי השוטף נמצא באחריות צוות רחב ומגוון הכולל אחיות, מטפלים המסייעים לקשישים בתפקוד היומי ובפעולות אותן הם מתקשים לבצע לצרכי השגרה שלהם, כמו גם עובדים כלליים המסייעים להם. המערך האדמיניסטרטיבי האמון על הפיקוח על הסדר במוסד ועל שירותי הלוגיסטיקה כולל משרד פעיל, המספק שירותי מזכירות והנהלה. נושאי הטיפול השוטף (כגון ניקיון, תחזוקה, הכנת הארוחות לדיירים) נמצאים באחריותם של עובדי המשק.
הנהלת בית האבות והצוות המפעיל אותו רואים חשיבות רבה בפעילות חברתית שוטפת ואקטיבית מצד הדיירים, על מנת לשמור על חיוניות תפקודם, תחומי העניין שלהם והתקשורת אותה הם מנהלים עם סביבתם. לצורך כך מקיים בית האבות מערך פעילויות הכולל הרצאות עיוניות עבור הדיירים, חוגים שונים ופעילות חברתית משותפת בתחומי בית האבות.

שירותים

שירותי כביסה
פעילות חברתית
ארוחות
טיפול סוציאלי
הרצאות/חוגים

צוות

אחיות
מזכירות
עובדים סוציאליים
מטפלים
עובדים כלליים
מנהל

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
עברית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

תשושים

מספר אנשים במחלקה: 
21
אזור לקבלה: 
מחוזי